Služby vo vlaku ÖBB Nightjet

Lôžkový vozeň (Sleeper cabin)

 Cestovanie v lôžkovom vozni  je najpohodlnejší spôsob cestovania v ÖBB Nightjet. Lôžkové kupé môže byť rezervované vo forme single (sám v oddiele), double (dve osoby v oddiele) alebo triple (traja ľudia v oddiele). V kupé nájdete okrem čerstvo prestretého lôžka hygienické potreby s uterákmi a toaletnými potrebami (mydlo, papuče, odličovacie tampóny). Deluxe oddiely vybavené vlastnou kúpeľňou s umývadlom, sprchovým kútom a WC je možné rezervovať aj v single, double a tripple podobe. K dispozícii sú aj sprchový gél a uteráky.

 

  • S miestom v lôžkovom oddiele dostanete aj uvítací balíček, ktorý obsahuje aperitív, občerstvenie a perlivú vodu, bohaté raňajky s teplými nápojmi (dopĺňanie je súčasťou) a noviny. Jedlo a nápoje, ktoré ste si vybrali vám budú servírované v priestoroch vášho oddielu hneď na druhý deň ráno.
  • Môžete si objednať aj ďalšie položky z jedálneho lístka, ako teplé či studené občerstvenie alebo nápoje, ktoré vám vlakový personál naservíruje za poplatok.
  • Vlakový personál vám na požiadanie s potešením zabezpečí budíček v ranných hodinách.
  • Môžete si tiež zarezervovať samostatné lôžko  v oddielových kategóriách triple a double. V tomto prípade budete zdieľať oddiel  s ostatnými cestujúcimi (rozdelené na mužov a ženy).

Ležadlový vozeň - štandard (Couchette coach - standard)

 Ležadlové oddiely sú vybavené 4 alebo 6 ležadlami. Sú vhodné pre skupiny, rodiny alebo  individuálnych cestujúcich. Pri rezervácii systém neprerozdeľuje do jednotlivých oddielov podľa pohlavia.

Každé ležadlo je vybavené dekou, obliečkou a čistým vankúšom. Toalety a umývadlá sú umiestnené na začiatku a na konci vozňa. Oddiely je možné uzamknúť zvnútra. V cene sú zahrnuté malé raňajky a perlivá voda. Nájdete tu aj jedálny lístok, ktorý  obsahuje zoznam nápojov a občerstvenia, ktoré vám za poplatok vlakový personál doručí priamo do oddielu. Všetky ležadlá sú poskladané. Pri rezervácii, jednoducho vyberte požadovaný typ oddielu (4-ležadlový alebo 6-ležadlový) a tiež ležadlo (spodné, stredné alebo horné) a vlakový personál vám ho s ochotou pripraví.

  • Ležadlový vozeň – ženský oddiel  (Couchette coach – women´compartment)
    V Ležadlovom vozni sú špeciálne k dispozícií oddiely pre dámy. Ceny, vybavenie a služby sú rovnaké ako vo vyššie zmienenom popise ležadlového vozňa štandard,  tieto ležadlá si však môžu rezervovať len ženy. Prosím, zarezervujte si ležadlo aspoň 4 dni pred odchodom v ktorejkoľvek pokladnici alebo prostredníctvom zákazníckeho servisu ÖBB na čísle 0043 5 1717.

Vozeň so sedadlami na sedenie  (Seat coach)

Cestovanie v sedadlovom vozni je najlacnejší spôsob cestovania. V každom oddiele 2.triedy sa nachádza 6 sedadiel. Toalety a umývadlá sú umiestnené na začiatku a na konci vozňa. Váš cestovný lístok už obsahuje rezerváciu miesta. Počas rezervácie si už len ľahko vyberiete sedadlo, ktoré preferujete (okno, chodbička, uprostred). Vo vašom oddiele nájdete aj jedálny lístok. Nápoje a občerstvenie možno zakúpiť u vlakového personálu priamo zo sedadla.

Viac o službách nájdete aj na web stránke ÕBB.

Fotogaléria

Foto: Innsbruck Tourismus, Mario Webhofer; ÖBB, Harald Eisenberger

^ Hore