Rozprávkový svet pre dospelých otvára svoje brány aj tento rok

Cestujte do Mníchova na tradičný Oktoberfest so Železničnou spoločnosťou Slovensko.

Vďaka spoločenskému „disko“ vozňu môžete zábavu roztočiť už priamo vo vlaku.

Bližšie informácie, rezervácie a zakúpenie lístkov na e-mailovej adrese: gregusova.janka@remove-this.slovakrail.sk., t. č. +421 904 883 945.

 

V cene 179 € je zahrnutá:

  • spiatočná doprava v ležadlovom vozni
  • raňajky do postele na ceste do Mníchova
  • zábava v spoločenskom „párty“ vozni s barom
  • rezervácia miesta v pivnom stane Löwenbrau v čase od 11:00 – do 16:30
  • 2 litre piva a polka pečeného kurčaťa priamo v stane

Foto: Pixabay-holzijue

Zaujímavosti, fakty a základné informácie

Oktoberfest láka milovníkov piva z celého sveta už viac ako 200 rokov. Najväčší a najtradičnejší sviatok všetkých pivárov sa koná každoročne od polovice septembra a potrvá až do začiatku októbra. Za tú dobu pritiahne do Mníchova milióny domácich i zahraničných turistov. Na návštevníkov čaká 14 veľkých pivných stanov s kapacitou až 7 000 návštevníkov. V každom pivnom stane čapuje svoj nezameniteľný tekutý mok  iný bavorský pivovar.

Massglass

Pre tento pivný festival varia mníchovské pivovary špeciálne, tmavšie a silnejšie pivo. Podáva sa vo veľkých litrových pohároch tzv. Massglass, prezývané tiež „duplák“. Málo známe o mníchovskom festivale je, že ak si chcete vychutnať nejaké to pivko, musíte byť usadený za stolom. A pritom už niekoľko týždňov pred samotnou slávnosťou sú všetky veľké stoly rezervované. V pivnom stane čaká na  návštevníkov okrem „klasickej“ ponuky pív aj veľa dobrého jedla. Podáva sa predovšetkým hovädzie mäso, ale tiež aj párky, pečené kurčatá a kačice. Veľmi obľúbená je aj tradičná bavorská špecialita kapusta pripravená na rôzne spôsoby, krvavá tlačenka s jablkovým pyré, či bravčové koleno. Neodmysliteľnou súčasťou Oktoberfestu je typický veľký praclík, ktorý Vám budú ponúkať na každom kroku. Samozrejme k dobrému festivalu patrí aj  dobrá hudba a Oktoberfest nemôže byť výnimkou.  Hudobníci prezlečení do typických krojov hrajú najmä pop a rock. Takmer každý stan má aj vlastné malé, či väčšie pódium, o zábavu tak určite nie je núdza.

Dirndl a Lederhosen

Asi nikde inde na svete sa ľudia neobliekajú do kroja s takým oduševnením, ako práve v Mníchove. Nezáleží pritom ani  na veku, na postave, ani na farbe pleti. Všetky Mníchovčanky musia mať kroj s Dirndl, teda šnurovačku s hlbokým výstrihom a muži sa nepohnú bez kožených krátkych nohavíc na traky, známym pod názvom Lederhosen. Cena tohto typického kroja je približne 250 EUR. Ak si však poviete, že s kúpou počkáte, postačí vám obliecť si niečo kockované (košeľu), niečo pletené (sveter alebo ponožky), pridať niečo plstené (malú kabelku alebo klobúk), všetko jemne dodekorované vzormi jeleňov, sŕdc  alebo alpských kvietkov a slušne zapadnete do bavorskej partičky. Ak posedávanie pri pive počas celého dňa nie je presne to, po čom túžite, areál festivalu pre Vás ponúka veľa ďalších atrakcií. Množstvo kolotočov, ruské koleso, horská dráha, stánky so suvenírmi. Na jednom mieste tak nájdete všetko, po čom Vaše srdce ráči.
Bavorský korunný princ,  ktorý sa neskôr stal kráľom známym ako Ľudovít I., sľúbil skutočne mnoho, keď prehlásil: „Chcem z Mníchova urobiť mesto, ktoré bude našej krajine robiť takú česť, že nepozná Nemecko ten, kto neuvidí Mníchov“.  Jeho predsavzatie a snaha sa naplnili do bodky.

Presvedčte sa o tom aj vy a pocestujte na mníchovský Oktoberfest so Železničnou spoločnosťou Slovensko. Tešíme sa na Vás!

^ Hore