Zábava v spoločenskom vozni a majstrovská atmosféra unikátnych fotografií. Od piatka začínajú jazdiť špeciálne hokejové „ícečká“ ZSSK

9.5.2019

  • V piatok 10. mája sa na Slovensku začínajú 2019 IIHF majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji

  • ZSSK a TASR pripravili unikátnu výstavu fotografií v spoločenskom vozni

  • Posilnené a mimoriadne vlaky IC MACEJKO pôjdu sedemkrát – v deň zápasov slovenskej reprezentácie

  • Ak sa budú zápasy predlžovať, hokejové IC z Košíc na fanúšikov počkajú

BRATISLAVA 9. 5. 2019 - Už zajtra Slovensko ožije športovou udalosťou roka. Bratislava a Košice od 10. do 26. mája hostia 2019 IIHF Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Slovenská reprezentácia odohrá svoj prvý zápas v piatok (10. 5.) o 20:15 proti USA.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) aktuálne počíta posledné hodiny a minúty do vypravenia prvého špeciálne posilneného hokejového „ícečka“. Vlak IC 521 MACEJKO (Bratislava 06:01 – Košice 10:48) bude z hlavného mesta vypravený tak, aby vyhovel požiadavkám všetkých priaznivcov hokeja, ktorí zvolili pohodlnú a ekologickú alternatívu – posilnený bude o štyri vozne II. triedy a spoločenský vozeň. Do pozornosti dávame predovšetkým ten – fanúšikov v ňom okrem občerstvenia, zábavy a predzápasovej socializácie čaká aj unikátna výstava, ktorú ZSSK pripravila v spolupráci s Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky (TASR).

Výstava poteší všetkých, ktorí s hrdosťou či nostalgiou spomínajú na tie najpamätnejšie momenty v ére slovenského a československého hokeja. Zbierka 30 spravodajských fotografií z archívu TASR je rozdelená do piatich tém: Petrohrad 2000 (slovenská reprezentácia – 2. miesto), Göteborg 2002 (slovenská reprezentácia – 1. miesto), Helsinki 2003 (slovenská reprezentácia – 3. miesto), Helsinki 2012 (slovenská reprezentácia – 2. miesto) a archív. Medzi exponátmi budú aj vyše polstoročné čiernobiele fotografie z digitalizovaného archívu TASR. Okrem toho budú môcť cestujúci v spoločenskom vozni vidieť na televíznej obrazovke aj tri krátke rozhovory s legendárnymi slovenskými hokejistami, ktorí boli členmi majstrovských tímov z rokov 1972, 1985 a 2002.

„Verím, že priaznivci športu ocenia pridanú hodnotu, ktorú im okrem zábavy ponúkame v spoločenskom vozni. Naša hokejová história je nezabudnuteľná, väčšina z nás má ešte v živej pamäti víťazný šampionát v Göteborgu, nájde sa však stále aj veľa pamätníkov československých úspechov. Bol by som veľmi rád, keby sa aj vďaka „euforickému“ charakteru spoločenského vozňa podarilo vytvoriť správnu optimistickú a majstrovskú atmosféru,“ hovorí Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

„Archív TASR má cenu zlata z Göteborgu, cenu striebra z Petrohradu i bronzu z Helsínk. Prajem nášmu hokeju to, čo prajem aj našim vlakom: presnosť, rýchlosť a úspešnú cestu za svojimi cieľmi. Fanúšikom prajem príjemnú zábavu,“ dopĺňa generálny riaditeľ TASR Vladimír Puchala.
 
Cestujúcich v spoločenskom vozni čaká aj zábava, občerstvenie a atraktívny nápojový lístok. Potešíme najmä pivárov, obľúbený Staničný Pivovar z košickej železničnej stanice bude mať vo vozni svoje „vysunuté pracovisko“ s ponukou remeselných pív. Hokejové MS štartujú súčasne novú éru stravovania v reštauračných vozňoch ZSSK. Práve holding spoločností, ktoré stoja za zmenami a prevádzkovaním viacerých konceptov na košickej stanici, sa stal vlastníkom spoločnosti Wagon Slovakia zabezpečujúcej gastroservis v našich reštauračných vozňoch. Manažéri zoskupenia už teraz pracujú na zmenách a inováciách stravovania vo vlakoch.

Pripomíname, že ZSSK počas svetového šampionátu vypraví vlak IC 521 MACEJKO posilnený o spoločenský vozeň a štyri vozne II. triedy spolu sedemkrát (počas zápasov slovenskej reprezentácie v základnej skupine). Zároveň iba v tieto dni vypraví aj mimoriadne IC 526 MACEJKO (Košice 23:17 – Bratislava 03:58), ktoré bude slúžiť primárne na návrat fanúšikov po zápase z Košíc do Bratislavy. Cestovný poriadok nájdete tu: https://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/vlakom-na-hokej-zssk-je-dopravny-partner-majstrovstiev-sveta.html. Viac informácií a možnosť kúpy lístkov ponúka naša stránka www.vlakomnahokej.sk. Prvých 400 cestujúcich v každom zo siedmich posilnených vlakov IC MACEJKO z Bratislavy do Košíc, ktorí sa preukážu lístkom na zápas hokejových MS 2019, dostane od ZSSK fanúšikovský šál. Národný dopravca okrem priaznivcov hokeja na zápasy prepravuje aj hráčov, rozhodcov a delegátov.

Fandite spolu s nami nielen hokeju, ale aj zelenej doprave!

Fanúšikov čaká v spoločenskom vozni okrem okrem občerstvenia a zábavy aj unikátna výstava.

Posilnené a mimoriadne vlaky IC MACEJKO pôjdu sedemkrát.

Výstava poteší všetkých, ktorí s nostalgiou spomínajú na najpamätnejšie momenty nášho hokeja.

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca


Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
odbor komunikácie

Rožňavská 1 | 832 72 Bratislava 3 | Slovenská republika
tel.: +421220297015 | mobil: +421904875396
e-mail: 
hovorca@remove-this.slovakrail.sk | kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).  

ZSSK od 3. marca 2019 realizuje priemerne 1518 vlakov denne, z toho 226 diaľkových vlakov a 1292 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje v 713 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2909 kilometroch tratí na Slovensku.

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia