Špeciálne lístky SLOVAK dávajú možnosť precestovať v lete celé Slovensko oveľa výhodnejšie

11.6.2019

  • Čím častejšie budete cestovať, tým viac peňazí vďaka produktom z ponuky SLOVAK ušetríte

BRATISLAVA - Legendárny Orient Express, ktorý spájal Paríž s Konštantínopolom (dnešný Istanbul), dobrodružná cesta po Transibírskej magistrále, najdlhšej železničnej trati na svete, či japonské šinkanzeny, jazdiace rýchlosťou 300 km/h. Celý svet ponúka naozaj veľa atraktívnych destinácií, ktoré sa dajú precestovať vlakom, no ani Slovensko v tomto smere nie je veľmi pozadu. Jazda vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) poskytuje množstvo nádherných pohľadov a fantastických zážitkov, ktoré sa oplatí si naplno vychutnať. Jednou z najkrajších slovenských tratí je trať Červená Skala – Margecany, počas ktorej sa preveziete cez deväť tunelov a môžete vidieť Kráľovu hoľu, Dobšinskú ľadovú jaskyňu alebo Chmarošský viadukt. Samozrejme, možností na cestovanie po celej republike je neúrekom, stačí si len vybrať. Navyše, vďaka špeciálnej ponuke SLOVAK cestujete počas letných prázdnin a dovoleniek výhodne aj ekologicky.

Ponuka SLOVAK predstavuje letné celosieťové cestovné lístky, ktoré platia na celom území Slovenska (zahŕňa aj tatranskú elektrickú železnicu a ozubnicovú železnicu) na ľubovoľný počet jázd v 2. vozňovej triede všetkých vlakov ZSSK s výnimkou vlakov SuperCity a InterCity. (Vlaky InterCity  je možné využiť po zakúpení príslušného doplatku, vlakmi SuperCity vrátane miestenky môžete cestovať za príplatok 1 €, 1. vozňová trieda, miestenky, ležadlové a lôžkové lístky je možné dokúpiť v plnej výške.) Jednotlivé produkty z tejto ponuky môžu využiť naozaj všetci:

  • SLOVAK JUNIOR (žiak alebo študent do 26 rokov, držiteľ preukazu JUNIOR RAILPLUS),
  • SLOVAK KLASIK (zákazník od 26 rokov, držiteľ preukazu KLASIK RAILPLUS),
  • SLOVAK SENIOR (senior od 60 rokov, držiteľ preukazu SENIOR RAILPLUS),
  • SLOVAK TÝŽDEŇ (zákazník s platným občianskym/vodičským preukazom alebo pasom).

Produkt SLOVAK JUNIOR ocenia najmä končiaci študenti stredoškolského alebo vysokoškolského štúdia (maturanti a Bc., Ing., Mgr.), ktorí nemajú počas letných prázdnin nárok na bezplatnú prepravu ani na zľavnené cestovné. Všetky lístky z ponuky SLOVAK sú v predaji od 1. júna 2019 a zakúpite ich v ktorejkoľvek pokladnici ZSSK alebo pohodlne prostredníctvom internetového obchodu ZSSK https://ikvc.slovakrail.sk/inet-sales-slovak-web/pages/connection/search.xhtml. Lístky je možné vrátiť najneskôr deň pred začiatkom platnosti, pričom storno poplatok tvorí 10 % z ceny. (Lístok, ktorý si cestujúci zadovážil cez e-shop ZSSK, sa dá vrátiť iba online.) Za čiastočne využité lístky sa náhrada neposkytuje.

Čím väčší počet ciest podniknete, tým viac peňazí sa vám vráti. Napríklad z Bratislavy do Košíc a späť ušetríte s ponukou SLOVAK TÝŽDEŇ už pri jednej ceste 8,52 € (SLOVAK TÝŽDEŇ = 29 €; obyčajné cestovné Bratislava – Košice a späť = 37,52 €).
Tipy na výlety na rôzne zaujímavé miesta nájdete na https://www.slovakrail.sk/sk/akcie0/tipy-na-vylety.html.

Čím častejšie budete vlakmi ZSSK cestovať, tým viac peňazí ušetríte.

 

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca


Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
odbor komunikácie

Rožňavská 1 | 832 72 Bratislava 3 | Slovenská republika
tel.: +421220297015 | mobil: +421904875396
e-mail: 
hovorca@remove-this.slovakrail.sk | kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).  

ZSSK od 9. júna 2019 realizuje priemerne 1528 vlakov denne, z toho 230 diaľkových vlakov a 1 298 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje v 722 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2935 kilometroch tratí na Slovensku.

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia