Upozornenie: SMS listky ZSSK budú počas údržby nedostupné

8.10.2019

BRATISLAVA - Železničná spoločnosť Slovensko oznamuje, že z dôvodu naplánovaných prác na údržbe IT infraštruktúry v noci z utorka 8.10. od 22:00 do stredy 9.10.2019 do 02:00, nebudú dostupné SMS cestovné doklady na vlaky ZSSK. Obmedzený bude predaj všetkých druhov cestovných dokladov predávaných prostredníctvom SMS (SMS lístok na osobné vlaky, Tatranský SMS lístok na električky a zubačky, lístok na zavolanie - bezplatná preprava, miestenka na zavolanie - MAXI KLASIK).

Za nepríjemnosti spôsobené týmto obmedzením sa ospravedlňujeme.

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).  

ZSSK od 9. júna 2019 realizuje priemerne 1528 vlakov denne, z toho 230 diaľkových vlakov a 1 298 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje v 722 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2935 kilometroch tratí na Slovensku.

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia