Tipy na dobré akcie

Ilustračné foto: Peter Wlachowský

Súvisiace články

Okrem pravidelných tipov na pekné miesta dostupné vlakom Železničná spoločnosť Slovensko sleduje aj akcie železničných nadšencov. Teda jazdy historickými vlakmi po využívaných aj opustených tratiach a ich sprievodné podujatia. Tieto aktivity obvykle neorganizuje ZSSK, ale rôzne neziskové organizácie alebo občianske združenia priaznivcov železnice. V historických vlakoch preto neplatí tarifa ZSSK. Organizátor je vždy uvedený.

Zoznam akcií sa snažíme udržiavať aktuálny a s organizátormi komunikujeme, napriek tomu sa môže stať, že sa niektorá informácia na poslednú chvíľu zmení. Prosíme preto záujemcov, aby si všetky údaje (najmä čas konania, odchody nostalgických vlakov, rezervácie) overili aj na stránkach organizátorov akcie. Niekdy prinášame aj tipy na zaujímavé akcie, ktoré priamo nesúvisia so železnicami.

Máte pre nás tip? Napíšte nám na adresu filip.jan@remove-this.slovakrail.sk

Vlakom za UNESCOM 2.4. 2017

(organizátor: Detská železnica Košice)

Detská železnica Košice tento rok rozbieha sériu jázd nostalgických jázd za historickými i prírodnými pamiatkami UNESCO. Prvá z nich vás zavedie na gotický Spiš do mestečka Spišské Podhradie, kam v súčasnosti osobnú dopravu neprevádzkuje žiaden dopravca. Organizátor upozorňuje, že miesto vo vlaku je potrebné rezervovať na adrese rezervaciedzk@remove-this.gmail.com.

Ďalšie informácie nájdete na stránke Detskej železnice Košice.

Rušňoparáda 22. - 23.4. 2017

(organizátor: Detská železnica Košice a Železničná spoločnosť Slovensko)

Apríl bude na východe Slovenska opäť doslova nabitý železničnými akciami a atrakciami. Dominovať mu bude už tradične Rušňoparáda v depe Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) s mimoriadnymi jazdami historických vlakov, autobusov, ale i simulovaným leteckým prepadom. Všetky detaily fanúšikovia histórie nájdu na www.rusnoparada.sk

Najväčšie stretnutie milovníkov železničnej histórie otvorí svoje brány pre návštevníkov najbližší víkend po Veľkej noci, 22. a 23. apríla. V rušňovom depe Železničnej spoločnosti Slovensko v Košiciach bude okrem rôznych historických vozidiel najväčším lákadlom InterCity vlak, ktorý spája Bratislavu a Košice v rekordnom čase 4 h 42 minút, množstvo vystavenej železničnej a inej techniky z dôb minulých i súčasnosti.

"Železnica je viac ako sto rokov dôležitým hýbateľom rozvoja Slovenska. A dnes sa opäť vracia do módy ako vynikajúca ekologická alternatíva cestnej dopravy,“ hovorí Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK a dodáva: „Dlhoročná práca nadšencov OZ Detská železnica Košice je fantastickým popularizátorom železničiarskych vízií, ktorú vždy radi podporíme. Aj vďaka takýmto nadšencom na počiatky slovenskej železnice nikdy nezabudneme."

Medzi lákadlami tohtoročnej Rušňoparády budú už neodmysliteľná Točňoparáda, ktorá ukáže všetky vystavované rušne  pohromade, jazdy na historických vlakoch a autobuse, simulovaný letecký a vojenský prepad vlaku a ďalšie atrakcie.

Pripravujeme vypravenie takmer desiatky nostalgických a mimoriadnych vlakov do rôznych kútov východného Slovenska. Za podpory Košického samosprávneho kraja a Železníc Slovenskej republiky dovezieme návštevníkov nielen na samotné podujatie, ale vrámci neho aj navštívime ďalšie zaujímavé zákutia kraja,“ hovorí spoluorganizátor a predseda OZ Detská železnica Košice, Ľubomír Lehotský.

Najaktuálnejšiu podobu  programu Rušňoparády návštevníci nájdu na www.rusnoparada.sk. Podujatie bolo aj v tomto roku zaradené medzi najlepších desať TOP podujatí v rámci programu Terra Incognita Košického samosprávneho kraja.

"Rušňoparáda má v Košiciach, ale aj celom regióne povesť jedného z najvyhľadávanejších rodinných podujatí vôbec. Z pohľadu rozvoja cestovného ruchu je výborné, že do košického rušňového depa zavítajú nielen domáci, ale tiež návštevníci z Gelnice, Prešova či Popradu, ktorých dovezú nostalgické vlaky," uviedla výkonná riaditeľka organizácie Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

 

Fotogaléria

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia

Železničný dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), s ktorým cestujete, nesie zodpovednosť za vašu prepravu a prepravu vašej batožiny a musí rešpektovať vaše práva, ktoré vám vyplývajú z Nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave.
Pre vnútroštátnu diaľkovú železničnú osobnú prepravu boli ZSSK Ministerstvom dopravy a výstavby SR udelené výnimky z plnenia niektorých ustanovení.