Tipy na dobré akcie

Ilustračné foto: Peter Wlachowský

Súvisiace články

Okrem pravidelných tipov na pekné miesta dostupné vlakom Železničná spoločnosť Slovensko sleduje aj akcie železničných nadšencov. Teda jazdy historickými vlakmi po využívaných aj opustených tratiach a ich sprievodné podujatia. Tieto aktivity obvykle neorganizuje ZSSK, ale rôzne neziskové organizácie alebo občianske združenia priaznivcov železnice. V historických vlakoch preto neplatí tarifa ZSSK. Organizátor je vždy uvedený.

Zoznam akcií sa snažíme udržiavať aktuálny a s organizátormi komunikujeme, napriek tomu sa môže stať, že sa niektorá informácia na poslednú chvíľu zmení. Prosíme preto záujemcov, aby si všetky údaje (najmä čas konania, odchody nostalgických vlakov, rezervácie) overili aj na stránkach organizátorov akcie. Niekdy prinášame aj tipy na zaujímavé akcie, ktoré priamo nesúvisia so železnicami.

Máte pre nás tip? Napíšte nám na adresu filip.jan@remove-this.slovakrail.sk

Vlakom za UNESCOM do Slovenského raja 29.7.2017

(organizátor: Detská železnica Košice)

Objavte krásy slovenskej prírody v jej letnom čare a vydajte sa s historickým motoráčikom do jej ľadových siení. Spanilá jazda Slovenským rajom je pripravená pre všetkých záujemcov, ktorí majú chuť spoznávať nielen krásy prírody, ale i pre tých, ktorých zaujímajú kultúrne atraktívne miesta tohto regiónu. Motoráčik na trase Košice-Telgárt poteší všetkých záujemcov o príjemne strávený deň v srdci slovenskej prírody. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke organizátora akcie. Organizátor upozorňuje, že počet miest je obmedzený a je potrebná registrácia.

Letné jazdy Tatranskej kométy

(organizátor: Veterán klub železníc Poprad)

S letom sa do Vysokých Tatier vracia historická električka Tatranská kométa. Všetkých záujemcov odvezie v dátumoch, ktoré sú zverejnené na plagáte, na trase Poprad-Tatry - Starý Smokovec - Tatranská Lomnica. Podrobnejšie informácie o "Kométe" získate na stránke Veterán klubu železníc Poprad. Z Popradu do Starého Smokovca a Tatranskej Lomnice premávajú aj tatranské električky Železničnej spoločnosti Slovensko, takže cesta "Kométou" sa dá skombinovať s vlakom ZSSK (v každom vlaku platí osobitné cestovné).

Vlakom za UNESCOM na Gemer 12.8.2017

(organizátor: Detská železnica Košice)

Na ďalšiu zo série spanilých jázd vlakom za UNESCOM sa historický vláčik vyberie 12. augusta 2017. Cestujúci budú mať príležitosť odviezť sa aj po regionálnej trati Plešivec - Slavošovce, na ktorej je osobný vláčik neobvyklou udalosťou. V prípade letnej cestovnej horúčky organizátor myslel aj na schladenie v Ochtinskej aragonitovej jaskyni, ktorá je zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Organizátor upozorňuje, že počet miest je obmedzený a je potrebná registrácia. Podrobnejšie informácie nielen o samotnej jazde, ale aj prírodných a kultúrnych zaujímavostiach regiónu nájdete na internetovej stránke UNESCONADOSAH.

Jazdy parnej zubačky Tisovec - Zbojská

(organizátor: OZ Zubačka Tisovec)

Na jednej z najkrajších tratí na Slovensku bude aj toto leto premávať historická parná zubačka. Z Tisovca do sedla Zbojská sa vyberie 1. júla, 5. a 19. augusta a 2. a 16. septembra 2017. Organizátori upozorňujú, že miesto vo vlaku je potrebné si rezervovať aspoň dva dni vopred. Podrobnejšie informácie o cestovnom poriadku, cenách cestovného a obsadenosti nájdete na stránke www.zubacka.sk.

Do Tisovca môžete pricestovať osobnými vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko z Jesenského, Rimavskej Soboty a Hnúšte alebo z Brezna.

Foto: Igor Molnár

Fotogaléria

Dátum poslednej aktualizácie: 28.07.2017
^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia

Železničný dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), s ktorým cestujete, nesie zodpovednosť za vašu prepravu a prepravu vašej batožiny a musí rešpektovať vaše práva, ktoré vám vyplývajú z Nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave.
Pre vnútroštátnu diaľkovú železničnú osobnú prepravu boli ZSSK Ministerstvom dopravy a výstavby SR udelené výnimky z plnenia niektorých ustanovení.