Tipy na dobré akcie

Ilustračné foto: Peter Wlachowský

Súvisiace články

Okrem pravidelných tipov na pekné miesta dostupné vlakom Železničná spoločnosť Slovensko sleduje aj akcie železničných nadšencov. Teda jazdy historickými vlakmi po využívaných aj opustených tratiach a ich sprievodné podujatia. Tieto aktivity obvykle neorganizuje ZSSK, ale rôzne neziskové organizácie alebo občianske združenia priaznivcov železnice. V historických vlakoch preto neplatí tarifa ZSSK. Organizátor je vždy uvedený.

Zoznam akcií sa snažíme udržiavať aktuálny a s organizátormi komunikujeme, napriek tomu sa môže stať, že sa niektorá informácia na poslednú chvíľu zmení. Prosíme preto záujemcov, aby si všetky údaje (najmä čas konania, odchody nostalgických vlakov, rezervácie) overili aj na stránkach organizátorov akcie. Niekedy prinášame aj tipy na zaujímavé akcie, ktoré priamo nesúvisia so železnicami.

Máte pre nás tip? Napíšte nám na adresu bilik.tomas@remove-this.slovakrail.sk

MIKULÁŠSKY EXPRES DO PREŠOVA (2.12.2017)

(organizátor: Detská železnica Košice)

Svätý Mikuláš aj tento rok vyrazí na svoju púť po východnom Slovensku vlakom. Jedinečnú atmosféru budú dotvárať historické motoráky Magda a Ľubka v príznačnom farebnom prevedení. Súprava tradične ožije detským džavotom a veľkým očakávaním zo stretnutia s Mikulášom, anjelmi či čertom. Mimoriadne vlaky vyrazia z Košíc do Prešova o 8:42 a o 11:00 a na cestu späť sa vydajú o 09:50 a o 12:20 z Prešova. Okrem sladkej odmeny pre poslušné deti bude opäť možná návšteva dopravnej kancelárie v železničnej stanici Prešov. Organizátor upozorňuje cestujúcich, že cestovné lístky je potrebné zakúpiť vopred. Viac informácií o cestovnom poriadku, cenách a inom sa dozviete v priloženom plagátiku a na stránke organizátora akcie.

 

Fotogaléria

Dátum poslednej aktualizácie: 20.11.2017
^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia

Železničný dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), s ktorým cestujete, nesie zodpovednosť za vašu prepravu a prepravu vašej batožiny a musí rešpektovať vaše práva, ktoré vám vyplývajú z Nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave.
Pre vnútroštátnu diaľkovú železničnú osobnú prepravu boli ZSSK Ministerstvom dopravy a výstavby SR udelené výnimky z plnenia niektorých ustanovení.