Tipy na dobré akcie

Ilustračné foto: Peter Wlachowský

Súvisiace články

Okrem pravidelných tipov na pekné miesta dostupné vlakom Železničná spoločnosť Slovensko sleduje aj akcie železničných nadšencov. Teda jazdy historickými vlakmi po využívaných aj opustených tratiach a ich sprievodné podujatia. Tieto aktivity obvykle neorganizuje ZSSK, ale rôzne neziskové organizácie alebo občianske združenia priaznivcov železnice. V historických vlakoch preto neplatí tarifa ZSSK. Organizátor je vždy uvedený.

Zoznam akcií sa snažíme udržiavať aktuálny a s organizátormi komunikujeme, napriek tomu sa môže stať, že sa niektorá informácia na poslednú chvíľu zmení. Prosíme preto záujemcov, aby si všetky údaje (najmä čas konania, odchody nostalgických vlakov, rezervácie) overili aj na stránkach organizátorov akcie. Niekdy prinášame aj tipy na zaujímavé akcie, ktoré priamo nesúvisia so železnicami.

Máte pre nás tip? Napíšte nám na adresu filip.jan@remove-this.slovakrail.sk

Hanička sa vracia pod Spišský hrad 27.5. 2017

(organizátor jazdy: Klub železničných historických vozidiel Poprad)

Na trať Spišské Vlachy - Spišské Podhradie sa vracia osobná doprava. Nie, dopravcom nebude Železničná spoločnosť Slovensko. Napriek tomu radi prinášame tip na slávnostné spustenie prevádzky vrátane možnosti pricestovať z Popradu historickým vlakom Klubu železničných historických vozidiel Poprad, ktorý bude ťahať parný rušeň "Papagáj". Aktuálne informácie sú k dispozícii aj na facebookovom profile klubu.

Do Spišských Vlachov sa môžete dostať aj osobnými vlakmi ZSSK, ktoré premávajú na trase Košice - Poprad-Tatry. V Spišských Vlachoch je potom možné prestúpiť na nostalgické vlaky do Spišského Podhradia.

Motorákom na Šarišský hrad 27.5. 2017

(organizátor: Klub historických koľajových vozidiel)

Pod Šarišský hrad sa každý deň dostanete vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko, ktoré jazdia medzi Košicami, Prešovom a Lipanmi. V poslednú májovú sobotu však do Veľkého Šariša vyštartuje aj historický motorový vlak Klubu historických koľajových vozidiel. Viac o akcii nájdete na stránke Detskej železnice Košice.

Organizátori upozorňujú, že miesto v historickom motoráku je potrebné si rezervovať najneskôr do 25. mája na e-mailovej adrese rezervaciekhkv@remove-this.gmail.com.

Železnica pre deti 3.-4.6. 2017

(hlavný organizátor: Spolok Výhrevne Vrútky)

Vo Vrútkach sa opäť chystá víkend plný zážitkov nielen pre deti, ale pre všetkých fanúšikov železnice. Okrem historickej a súčasnej techniky ako aj modelového koľajiska čakajú na návštevníkov ukážky policajtov a hasičov. Do Vrútok sa ľahko dostanete vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko - rýchlikmi alebo osobnými vlakmi zo smerov Bratislava, Žilina a Košice alebo Banská Bystrica a Turčianske Teplice. Z vrútockej osobnej stanice organizátor zabezpečuje kyvadlovú dopravu.

Fotogaléria

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia

Železničný dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), s ktorým cestujete, nesie zodpovednosť za vašu prepravu a prepravu vašej batožiny a musí rešpektovať vaše práva, ktoré vám vyplývajú z Nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave.
Pre vnútroštátnu diaľkovú železničnú osobnú prepravu boli ZSSK Ministerstvom dopravy a výstavby SR udelené výnimky z plnenia niektorých ustanovení.