Tatranský SMS lístok

Cestovanie vlakmi na území Vysokých Tatier je možné aj na SMS lístky. Ide o lístky zakúpené cez mobilný telefón prostredníctvom krátkej textovej správy zaslanej na jednoduché číslo 2233. Základný lístok má cenu 2 € a platí neobmedzene dve hodiny na akúkoľvek vzdialenosť. Okrem dvojhodinového lístka si možno kúpiť denný lístok.

Výhody

  • najjednoduchší spôsob, ako si zabezpečiť lístok,
  • oba druhý lístkov sú k dispozícii aj v zľavnených verziách,
  • SMS lístok možno využiť nielen na tratiach Štrbské Pleso - Štrba, Poprad Tatry - Štrbské Pleso a Starý Smokovec - Tatranská Lomnica, ale aj na "klasickej" trati Poprad Tatry - Studený Potok - Tatranská Lomnica, kde vo vlakoch sú vlakvedúci (spolu 57 kilometrov tratí).

Oba druhy lístkov je možné získať aj v zľavnených verziách. Služba je dostupná v sieťach Orange Slovensko, Slovak Telekom, O2 Slovensko a SWAN Mobile - 4ka. Nedá sa využiť u zahraničných operátorov.

Ako si zabezpečiť SMS lístok

  • pošlete sms - prázdnu alebo s písmenom zľavnenej verzie lístka na číslo 2233,
  • do 2 minút dostanete späť SMS lístok – ten je dokladom pre kontrolóra prepravy,
  • z jedného mobilu môžete kúpiť viac SMS lístkov,
  • dodatočný či preposielaný SMS lístok neplatí,
  • do vlaku treba vstupovať s platným SMS lístkom prijatým v mobilnom telefóne.

druh lístka

 čo napísať do SMS 

cena

Dvojhodinový/ 2 h od doručenia SMS

obyčajný 

A

2 €

zľavnený 

1 €

batožina/bicykel 

1 €

1-dňový/ do 24. hodiny dňa zakúpenia

obyčajný 

C

4 €

zľavnený 

D

2 €

info

INFO
HELP

neoprávňuje
cestovať

Zľavnené SMS cestovné je určené pre:

Návratky:

  • Platený SMS lístok je možné vrátiť len v prípade jeho nevyužitia z viny dopravcu (prostredníctvom pokladnice, bežnej pošty, elektronickej pošty na adresu Sekcie OTZ, uveďte prosím telefónne číslo, z ktorého bol realizovaný nákup, dátum, čas zakúpenia, kód SMS lístka, číslo účtu a relevantné dokumenty, ktorými preukážete opodstatnenosť požiadavky).

Tip ZSSK: Stiahnite si aplikáciu do mobilného telefónu, ktorú vám nákup zjednoduší. Appku pre systém Android nájdete na Google Play a pre systém iOS na iTunes Apple.

 

Kliknutím otvoríte Obchodné podmienky SMS lístka.

Potrebujete daňový doklad? Kliknite.

Fotogaléria

Dátum poslednej aktualizácie: 05.04.2017
^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia

Železničný dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), s ktorým cestujete, nesie zodpovednosť za vašu prepravu a prepravu vašej batožiny a musí rešpektovať vaše práva, ktoré vám vyplývajú z Nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave.
Pre vnútroštátnu diaľkovú železničnú osobnú prepravu boli ZSSK Ministerstvom dopravy a výstavby SR udelené výnimky z plnenia niektorých ustanovení.