Nočné vlaky ZSSK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) ponúka pohodlné a bezpečné cestovanie nočnými vlakmi. Ich výhodou je, že precestovaný čas prespíte vo vlaku a do cieľa prídete po odpočinku a v prijateľnom čase. Tieto vlaky sú prioritne radené z lôžkových a ležadlových vozňov. ZSSK poskytuje v nočných vlakoch aj miesta na sedenie.

Vozne WLABmee na snímke a vo fotogalérii sa používajú najmä v nočných vlakoch do Českej republiky. Foto: Wagon Slovakia Košice a ZSSK.

Vnútroštátne vlaky

ZSSK realizuje nočné vnútroštátne vlaky zo západu na východ Slovenska na linkách:

Medzištátne vlaky

ZSSK realizuje na slovenskom území dva páry nočných medzištátnych vlakov zo Slovenska do Českej republiky a jeden pár, ktorý Slovenskom prechádza, na linkách:

Okrem toho môžete využiť aj priame lôžkové (prípadne ležadlové) vozne na linkách:

Kliknutím otvoríte cestovné poriadky.

Služby v nočných vlakoch

  • v cene lôžkových lístkov na vnútroštátne a väčšinu medzištátnych vlakov je občerstvenie, hygienický balíček a ďalšie služby (kliknite na podrobnejšie informácie),
  • do lôžkových vozňov môžete vo vybraných staniciach nastúpiť už 20 až 60 minút pred pravidelným odchodom vlaku. Užívať odpočinok si teda môžete skôr, než vlak odíde,
  • v čase od 22:00 do 6:00 platí nočný pokoj, cestujúceho stevard zobudí 30 minút pred skutočným príchodom vlaku do cieľovej stanice,
  • v rýchliku Zemplín na trase Bratislava - Žilina - Košice - Humenné a späť radíme ležadlové kupé pre imobilného cestujúceho so sprievodcom (kliknite na podrobnejšie informácie).

Ceny nočných vlakov

Štandardnú cenu nočného vlaku tvorí cestovné a lôžkový alebo ležadlový lístok. Ak chcete len miesto na sedenie, lôžkový alebo ležadlový lístok, samozrejme, nepotrebujete. Odporúčame však miestenku (ak cestujete cez hranice, nočné vlaky sú povinne miestenkové).

Ako ušetriť

Kde možno kúpiť lôžkové a ležadlové lístky

  • v pokladniciach s KVC (väčšie pokladnice na Slovensku) - všetky typy lôžkových, ležadlových, vnútroštátnych i medzištátnych lístkov aj ponuky SLOVAK EXPRES a EUROPA EXPRES. Vnútroštátne lístky sú k dispozícii aj v pokladniciach bez KVC. Kliknite na podrobnejšie informácie.
  • cez internet - vnútroštátne vlaky, priame vlaky do/z Českej republiky (s východovou stanicou v ČR alebo SR), ponuky SLOVAK EXPRES a EUROPA EXPRES
  • pred odchodom vlaku u stevarda lôžkového alebo ležadlového vozňa.

Tip ZSSK: Ak si aktivujete Kreditné konto, získate bonus 5 % k vloženým finančným prostriedkom a väčšiu pružnosť, ak sa rozhodnete vrátiť cestovný lístok.

Dokumenty na stiahnutie

Fotogaléria

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia

Železničný dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), s ktorým cestujete, nesie zodpovednosť za vašu prepravu a prepravu vašej batožiny a musí rešpektovať vaše práva, ktoré vám vyplývajú z Nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave.
Pre vnútroštátnu diaľkovú železničnú osobnú prepravu boli ZSSK Ministerstvom dopravy a výstavby SR udelené výnimky z plnenia niektorých ustanovení.