Internetový obchod ZSSK

Zakúpte si cestovné doklady alebo si zabezpečte cestovný lístok na bezplatnú prepravu priamo z pohodlia domu či z práce. K dispozícii je aj mobilná verzia prispôsobená smartfónom a tabletom.

Cestovný lístok si nemusíte vytlačiť (výnimkou sú len medzištátne lístky BERLIN ŠPECIÁL, autovlak do Českej republiky a lôžkové alebo ležadlové lístky do Českej republiky), stačí ho ukázať na displeji.

Cestovný lístok zakúpený cez internet je platný pre konkrétneho cestujúceho a kupuje sa na konkrétny vybraný vlak. Cestujúcim však platí aj v nasledujúcich spojoch na rovnakej trase v čase platnosti (okrem cestujúcich v rámci bezplatnej prepravy vo vlakoch na väčšie vzdialenosti, lístkov na vlaky InterCity, ponuky EUROPA EXPRES, BERLIN ŠPECIÁL, lístka na autovlak a ponuky SLOVAK EXPRES). Ak si teda nie ste istí, ktorým vlakom chcete cestovať, zakúpte si lístok na skorší spoj a neskôr ho použijete bez formalít v nasledujúcich spojeniach, kde si prípadne iba dokúpite miestenku. Zíde sa to napríklad, keď svoj vlak nestihnete.

Pri nákupe plateného lístka už nie je potrebné zadávať číslo občianskeho preukazu alebo iného dokladu cestujúceho. Pri kontrole vo vlaku môže vlakvedúci požiadať o preukaz s fotografiou (občiansky preukaz, vodičský preukaz, pas alebo preukaz ZSSK s fotografiou na zľavnené cestovanie), aby mohol overiť totožnosť cestujúceho.

Chcem prejsť na nákup lístka

Prehľad lístkov v ponuke

Platba

Platba je realizovaná cez elektronické bankovníctvo prostredníctvom produktov Tatra banky – TatraPay, Slovenskej sporiteľne – SporoPay, Všeobecnej úverovej banky - e Platba VÚB a prostredníctvom platobných kariet s logom Maestro, MasterCard, VISA a VISA Electron pri produkte Československej obchodnej banky - GP webpay. Na platbu vybraných druhov cestovných lístkov môžete použiť aj Kreditné konto.

Ak by sa vyskytli komplikácie

V prípade problémov pri nákupe cestovných dokladov cez internet (napríklad ste zaplatili a hneď po zaplatení sa vám nezobrazil cestovný doklad, prípadne nedošiel na vami uvedený e-mail) nás prosím hneď kontaktujte na telefónnom čísle 18 188, v prípade že voláte zo zahraničia: +421 24 48 58 188 (ceny hovorov zobrazíte kliknutím)

Podrobné informácie

Pred nákupom

si prosím pozorne prečítajte Obchodné podmienky internetového obchodu ZSSK. Tie sa vám zobrazia aj pred prechodom na stránku banky a pokračovať v nákupe môžete až po potvrdení súhlasu s obchodnými podmienkami. 

Fotogaléria

Dátum poslednej aktualizácie: 03.10.2017
^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia

Železničný dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), s ktorým cestujete, nesie zodpovednosť za vašu prepravu a prepravu vašej batožiny a musí rešpektovať vaše práva, ktoré vám vyplývajú z Nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave.
Pre vnútroštátnu diaľkovú železničnú osobnú prepravu boli ZSSK Ministerstvom dopravy a výstavby SR udelené výnimky z plnenia niektorých ustanovení.