RAKÚSKO

Foto: Pixabay-Frank P.

Na vaše cesty do Rakúska môžete využiť frekventované vlakové spojenia z bratislavskej hlavnej stanice alebo z Bratislavy-Petržalky do Viedne. Od 10. decembra 2017 prevádzkujeme aj priame spojenie IC/REX z Košíc do Viedne. Železničná spoločnosť Slovensko v spolupráci s rakúskymi spolkovými železnicami (ÖBB) ponúka zvýhodnené spiatočné lístky EURegio do Viedne a do blízkych pohraničných miest a obcí.

Ak cestujete do blízkeho pohraničia...

Využite zľavy EURegio MPS - malý pohraničný styk. Spiatočný lístok z Bratislavy do Kittsee vás vyjde 3,20 €, do Marcheggu 4 €.

Kliknite na celý cenník a podrobnejšie informácie.

Ak cestujete do Viedne...

Zvýhodnený spiatočný lístok EURegio WIEN TICKET do Viedne z Bratislavy ponúkame za 14 €. V ponuke sú aj lístky z iných slovenských miest. Dajú sa kúpiť aj cez internet. Ak plánujete cestovať viedenskou MHD, v pokladniciach sa dá zabezpečiť lístok EURegio WIEN TICKET Z100, ktorý zahŕňa jeden zvolený deň cestovania MHD v prvej tarifnej zóne (označovanej Z 100).

Kliknite na celý cenník a podrobnejšie informácie.

Tip: Z Košíc môžete na cestu do Viedne využiť

Ak cestujete často...

K dispozícii sú týždenné a mesačné lístky EUregio na neobmedzené cestovanie. Jedna cesta z Bratislavy do Viedne s traťovým lístkom EURegio vás v prepočte vyjde 2,95 €. Študenti študujúci v Rakúsku majú zľavu.

Kliknite na celý cenník a podrobnejšie informácie.

Ak cestujete ďalej ako do Viedne...

Spiatočné lístky CityStar

S ponukou CityStar získate spiatočné lístky za zvýhodnenú cenu. Ešte viac ušetríte, ak pocestujete viacerí alebo ak využívate zákaznícke preukazy KLASIK RAILPLUS, JUNIOR RAILPLUS, SENIOR RAILPLUS alebo MAXI KLASIK neprenosný. Napríklad z Bratislavy do Innsbrucku za tento spiatočný lístok zaplatíte 55,70 € a s preukazom 50,10 €. Ak by ste cestovali piati, spiatočný lístok v prepočte na jednu osobu bude stáť len 33,52 € aj bez zákazníckeho preukazu.

Tipy na cestu do Rakúska

  • deti do 6 rokov cestujú bezplatne,
  • pri ponuke CityStar do Rakúska deti od 6 do 15 rokov neplatia za rakúsky úsek cesty, ak cestujú v sprievode rodiča alebo starého rodiča. Potrebujú však samostatný cestovný lístok,
  • preprava bicyklov je zahrnutá v cene EURegio lístkov (výnimkou je len skupinový lístok pre mládež),
  • v rámci celej regionálnej dopravy ÖBB (vlaky s označením R, REX, S-Bahn) je celoplošne zavedený samoobslužný výpravný systém. Znamená to, že do vlakov môžete nastúpiť len s platným cestovným lístkom. Výnimku tvoria iba prípady, ak sa na nástupnej stanici nenachádza osobná pokladnica alebo automat na cestovné doklady ÖBB. V takom prípade sa treba hneď prihlásiť u vlakového personálu alebo si lístok kúpiť v automate vo vlaku,
  • počas zákonom stanovených školských prázdnin vo Viedni, nedieľ a sviatkov, sú deti od 6 do 15 rokov prepravované v prostriedkoch Wiener Linien, Zone 100, bezplatne. Kontrola môže vyžadovať úradný doklad s fotografiou a dátumom narodenia. Staršie deti môžu výhodu využiť, ak majú preukaz o návšteve školy v Rakúsku. Viac informácií nájdete na www.wienerlinien.at,
  • na nočné cestovanie sú Vám k dispozícii vlaky ÖBB NightJet z Viedne do rakúskych, nemeckých či talianskych miest.
  • cestu medzi Bratislavou a Viedňou si môžete obohatiť o umelecký zážitok. Viac informácií nájdete tu. 
^ Hore