Interrail

Cestujte vlakom krížom-krážom po 30 európskych krajinách bez obmedzenia s výhodným sieťovým lístkom Interrail. Ako národný dopravca ho ponúka aj Železničná spoločnosť Slovensko. Lístok funguje v západnej Európe už od roku 1972, na Slovensku je v ponuke od roku 1994.

Kde sa dá kúpiť Interrail

Vyberte si typ lístka:
Jedna krajina alebo celá Európa

 • Interrail Global Pass
 • Interrail One Country Pass

Interrail Global Pass - platí v 30 európskych krajinách a na niektorých lodných linkách. Držiteľovi sieťového lístka umožňuje neobmedzené cestovanie počas obdobia platnosti. Zákazník si môže zvoliť na cestovanie nepretržitých 15 dní, 22 dní alebo 1 mesiac, prípadne flexibilnú ponuku 5 voľne zvolených dní počas 15 dní alebo 7, 10 či 15 voľne vybraných dní počas jedného mesiaca. Interrail Global Pass platí aj na vycestovanie z vlastnej krajiny a návrat domov.

One Country Pass - platí vo vybranej krajine Európy, mimo krajiny trvalého bydliska. Držiteľ sieťového lístka Interrail One Country Pass môže cestovať bez obmedzenia podľa výberu - 3, 4, 6 alebo 8 voľne zvolených dní počas jedného mesiaca.

Zľavy pre mládež a seniorov

 • deti vo veku od 4 do 12 rokovbezplatne v sprievode dospelého cestujúceho
 • mládež: vo veku od 12 rokov do 28 rokov, zľava do 25 %
 • senior: cestujúci od 60 rokov, zľava cca 10 %

Sieťový lístok Interrail si môžu kúpiť cestujúci, ktorí majú trvalé bydlisko v Európe, teda aj Slováci. Kliknite na zoznam krajín Európy, ktorých obyvatelia môžu využívať ponuku Interrail.

Bonusy

Od 1. októbra ešte nižšie ceny s jesennou zľavou

Napríklad:

 • Flexi Európa na vybraných 5 dní počas 15 dní s Interrail Global Pass v 2. vozňovej triede:
  • 227 € pre dospelého, 175 € pre mládež, 204 € pre seniorov
 • Grécko na vybrané 3 dni počas mesiaca s Interrail One Country Pass v 2. vozňovej triede:
  • 67 € pre dospelého, 50 € pre mládež, 60 € pre seniorov

Kliknutím otvoríte celý cenník.

Tipy pre vás

 • so sieťovým cestovným lístkom Interrail môžete navštíviť aj festivaly a podujatia v európskych mestách,
 • aplikácia pre držiteľov smartfónov „Rail Planner“ vám poradí. Po stiahnutí nie je potrebné pripojenie k internetu, s výnimkou, že budete chcieť používať niektoré špeciálne funkcie,
 • sieťové lístky Interrail pre jeho držiteľa nezabezpečuje miesto na sedenie. Preto sa pri niektorých vlakoch a u niektorých železničných dopravcov vyžaduje povinná rezervácia a zaplatenie doplňujúceho príplatku. V ostatných prípadoch sa rezervácia odporúča, hlavne pri cestách na dlhšie vzdialenosti a pri plavbe po mori v hlavnej sezóne,
 • Interrail využijete aj u súkromnej spoločnosti Westbahn v Rakúsku, ktorá prevádzkuje vlaky medzi Viedňou a Salzburgom.

Podeľte sa o vaše dobrodružstvá.

Dokumenty na stiahnutie

Dátum poslednej aktualizácie: 03.10.2017
^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia

Železničný dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), s ktorým cestujete, nesie zodpovednosť za vašu prepravu a prepravu vašej batožiny a musí rešpektovať vaše práva, ktoré vám vyplývajú z Nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave.
Pre vnútroštátnu diaľkovú železničnú osobnú prepravu boli ZSSK Ministerstvom dopravy a výstavby SR udelené výnimky z plnenia niektorých ustanovení.