Oktoberfest 2018 | ZSSK Slovakrail

  Objavte rozprávkový svet pre dospelých

Čaro veľkej lúky, milióny pivárov a doslovná mágia piva. Jedným slovom - neopakovateľný zážitok. Každý rok je to podobné, ale predsa vždy iné. Jednoducho, rozprávkový svet pre dospelých. Železničná spoločnosť Slovensko Vás do Mníchova na Oktoberfest dopraví pohodlne vlakom. Zábava sa začína už cestou v spoločenskom „disko“ vozni.

Za sumu 179 € na osobu Vám ponúkame:

  • dopravu v ležadlovom vozni
  • raňajky do postele na ceste do Mníchova
  • zábavu v spoločenskom „párty“ vozni s barom
  • rezerváciu miesta v pivnom stane Löwenbrau od 11:00 – 16:30
  • 2 litre piva a polku pečeného kurčaťa

Ďalšie informácie, rezervácie a zakúpenie lístkov na e-mailovej adrese:
gregusova.janka@remove-this.slovakrail.sk, tel.: 0904 883 945

Foto: Pixabay-holzijue

Zaujímavosti, fakty a základné informácie

Oktoberfest láka milovníkov piva z celého sveta už viac ako 200 rokov. Najväčší a najtradičnejší sviatok všetkých pivárov sa koná každoročne od polovice septembra a potrvá až do začiatku októbra. Za ten čas pritiahne do Mníchova milióny domácich i zahraničných turistov. V areáli s rozlohou 40 hektárov nájdete 14 veľkých pivných stanov. Sú to montované stavby s kapacitou až 7 000 návštevníkov. V každom stane pritom čapuje iný bavorský pivovar.

Massglass

Pre tento pivný festival varia mníchovské pivovary špeciálne, tmavšie a silnejšie pivo. Podáva sa v netradičných veľkých litrových pohároch tzv. Massglass, prezývané tiež „duplák“. Málo známe o mníchovskom festivale je, že ak si chcete vychutnať nejaké to pivko, musíte byť usadený za stolom. A pritom už niekoľko týždňov pred samotnou slávnosťou sú všetky veľké stoly rezervované. A ešte jedna zaujímavá informácia o tomto „tekutom chlebe“, ktorú ešte možno neviete. Až 30 percent ročnej produkcie mníchovských pivovarov sa vypije za dva týždne, čo značí konzumáciu 500 000 litrov piva na jeden deň. Na návštevníkov čaká nielen veľká ponuka pív, ale tiež veľa jedla. Hlavne sa tu podáva hovädzie (počas trvania Oktoberfestu sa upečie približne 900 volov), ale tiež párky, pečené kurčatá a kačice. Podáva sa aj tradičná bavorská špecialita kapusta pripravená na rôzne spôsoby, krvavá tlačenka s jablkovým pyré či bravčové koleno. Neodmysliteľnou súčasťou Oktoberfestu je typický veľký praclík. K festivalu patrí aj dobrá hudba, hudobníci hrajú najmä pop a rock. Takmer každý stan má aj vlastné malé či väčšie pódium, o zábavu tak určite nie je núdza.

Dirndl a Lederhosen

Asi nikde inde na svete sa ľudia neobliekajú do kroja s takým oduševnením ako práve v Mníchove. Nezáleží pritom ani na veku, na postave, ani na farbe pleti. Všetky Mníchovčanky musia mať kroj s Dirndl, teda šnurovačku s hlbokým výstrihom a muži sa nepohnú bez kožených krátkych nohavíc na traky, známym pod názvom Lederhosen. Počas troch týždňov, teda v priebehu konania Oktoberfestu, sa frekvencia hrdého nosenia  Lederhosen a Dirndl v uliciach Mníchova zvýši a možno nadobudnete pocit, že jeden si musíte zaobstarať aj vy. Cena tohto kompletného úletu je približne 250 EUR. Ak si však poviete, že s kúpou počkáte, postačí vám obliecť si niečo kockované (košeľu), niečo pletené (sveter alebo ponožky), pridať niečo plstené (malú kabelku alebo klobúk), všetko jemne dodekorované vzormi jeleňov, sŕdc alebo alpských kvietkov a slušne zapadnete do bavorskej partičky. Ak posedávanie pri pive počas celého dňa nie je presne to, po čom túžite, areál festivalu pre Vás ponúka veľa ďalších atrakcií. Množstvo kolotočov, ruské koleso, horská dráha, stánky so suvenírmi. Na jednom mieste tak nájdete všetko, po čom Vaše srdce ráči.

Bavorský korunný princ, ktorý sa neskôr stal kráľom známym ako Ľudovít I., sľúbil skutočne mnoho, keď prehlásil: „Chcem z Mníchova urobiť mesto, ktoré bude našej krajine robiť takú česť, že nepozná Nemecko ten, kto neuvidí Mníchov“.  Jeho predsavzatie a snaha sa naplnili do bodky.

Presvedčte sa o tom aj vy a pocestujte na mníchovský Oktoberfest so Železničnou spoločnosťou Slovensko. Tešíme sa na Vás!

^ Hore