Jedno z najznámejších a najpopulárnejších tradičných svetových podujatí. Veľká ľudová zábava s pestrými historickými i súčasnými ľudovými krojmi vo veľkokapacitných pivárňach či priamo na ulici, dychové a ľudové hudobné skupiny, no najmä obrovské krígle obľúbeného bavorského piva. Zažite aj Vy túto neopakovateľnú atmosféru prostredníctvom Železničnej spoločnosti Slovensko v dňoch 27. – 29. septembra 2017.

Za sumu 169 € vám ponúkame

 • dopravu v ležadlovom vozni
 • zábavu v spoločensko-tanečnom vozni
 • raňajky do postele počas cesty do Mníchova
 • rezerváciu miesta v pivnom stane
 • 2 veľké pivá a ½ grilovaného kurčaťa

Ďalšie informácie, rezervácie a zakúpenie lístkov na e-mailovej adrese:
gregusova.janka@remove-this.slovakrail.sk tel. 0904 883 945

Program

 • 27.9.2017 (streda) - odchod vlaku z Bratislavy po 20:30
 • 28.9.2017 (štvrtok) - príchod do Mníchova (Hbf)
  • návšteva Oktoberfestu, voľný program
  • odchod vlaku približne o 22:00
 • 29.9.2017 (piatok) - príchod do Bratislavy v ranných hodinách

Zaujímavosti, fakty a základné informácie

Bavorský korunný princ,  ktorý sa neskôr stal kráľom známym ako Ľudovít I., sľúbil skutočne mnoho, keď vyhlásil: „Chcem z Mníchova urobiť mesto, ktoré bude našej krajine robiť takú česť, že nepozná Nemecko ten, kto neuvidí Mníchov."  Jeho predsavzatie a snaha sa naplnili do bodky. Radosť zo života je jedným z hlavných znakov Mníchova a zábava tou najvyššou métou. VITAJTE v meste, kde sa dodržujú tradície! VITAJTE na Oktoberfeste!

Ak už na samotný Oktoberfest zavítate, nečudujte sa, že domáci na toto označenie reagujú len málokedy. Je to verzia pre zahraničných a veci neznalých turistov. Miesto, kde sa v súčasnosti organizuje najväčšia oslava piva na svete domáci nazývajú Wiesn. A lokalizácia? Theresienwiese (Terezina lúka) pomenovaná podľa princeznej Terézie. Pôvodne bolo toto miesto v roku 1810 miestom konania konských pretekov usporiadaných na počesť sobáša bavorského princa Ludwiga a Terézie. Pre všeobecne pochopiteľný úspech sa táto jednorazová udalosť, počas ktorej rozdávali pivo všetkým zdarma, zmenila na mnohoročnú celosvetovo známu tradíciu trvajúcu už viac ako 200 rokov. V súčasnosti sa na celej ploche nachádza 14 obrovských pivných stanov. Sú to montované stavby s kapacitou až 7 000 návštevníkov. V každom stane čapuje iný bavorský pivovar.

Massglass

Pre tento pivný festival varia mníchovské pivovary špeciálne tmavšie a silnejšie pivo. Podáva sa v netradičných veľkých litrových pohároch tzv. Massglass, prezývané tiež „duplák“, ktoré šikovné čašníčky bez rozliatej kvapky roznášajú v litrových krčahoch aj po desiatich. Málo známe o mníchovskom festivale je, že ak si chcete vychutnať nejaké to pivko, musíte byť usadený za stolom. A pritom už niekoľko týždňov pred samotnou slávnosťou sú všetky veľké stoly rezervované. Usporiadatelia tvrdia, že každý zo 14 veľkých stanov už musel odmietnuť okolo 10 000 záujemcov o miesto. A ešte jedna zaujímavá informácia o tomto „tekutom chlebe“, ktorú ešte možno neviete. Až 30 percent ročnej produkcie mníchovských pivovarov sa vypije za dva týždne, čo značí konzumáciu 500 000 litrov piva na jeden deň.

Prehliadka historických i súčasných ľudových krojov

Dirndl s hlbokým výstrihom u dám a kožené krátke nohavice na traky, známe ako Lederhosen u pánov, sa stali takmer povinnou výbavou návštevníkov Oktoberfestu a s obľubou si ich obliekajú  aj cudzinci, ktorých každý rok na bavorský pivný sviatok prichádzajú státisíce. Toto tradičné oblečenie vlastní takmer každý domáci zväčša v rôznych farbách a prevedeniach. Počas troch týždňov, teda v priebehu konania Oktoberfestu, sa frekvencia hrdého nosenia Lederhosen a Dirndl v uliciach Mníchova zvýši a možno nadobudnete pocit, že jeden si musíte zaobstarať aj vy. Cena tohto kompletného úletu je približne 250 EUR. Ak si však poviete, že s kúpou počkáte, postačí vám obliecť si niečo kockované (košeľu), niečo pletené (sveter alebo ponožky), pridať niečo plstené (malú kabelku alebo klobúk), všetko jemne dodekorované vzormi jeleňov, sŕdc alebo alpských kvietkov a slušne zapadnete do bavorskej partičky. A ešte jedna rada nad zlato. Nikdy, ale naozaj nikdy nenoste na Oktoberfest sandále alebo topánky s otvorenou špičkou.

Čaro veľkej lúky, milióny pivárov a doslovná mágia piva, ktorá sa vás zmocní, to je neopakovateľný zážitok. Každý rok je to tu podobné, ale predsa vždy iné. Je to rozprávkový svet pre dospelých. A práve vďaka ponuke Železničnej spoločnosti Slovensko môžete toto všetko zažiť na vlastnej koži. Na Oktoberfest sa dopravíte pohodlne, vlakom. Tešíme sa na Vás!

Fotogaléria

^ Hore