Tatranské električky a zubačky ako MHD

Dopravu vo Vysokých Tatrách zabezpečuje Železničná spoločnosť Slovensko modernými nízkopodlažnými elektrickými vlakmi známymi ako „tatranské električky“ a ozubnicovými vlakmi – takzvanými  „zubačkami“.  Električky a zubačka premávajú spolu na 40 kilometroch tratí: Poprad Tatry – Štrbské Pleso, Starý Smokovec – Tatranská Lomnica (Tatranské elektrické železnice) a Štrba - Štrbské Pleso (Ozubnicová železnica). Zastavujú na 22 zastávkach a staniciach. Cestovné je odlišné ako v ostatných vlakoch ZSSK.

Lístok si treba označiť

Na rozdiel od iných vnútroštátnych vlakov platia v tatranských električkách a zubačkách pravidlá cestovania ako v mestskej hromadnej doprave (takzvaný samoobslužný výpravný systém). Vo vlakoch nie sú vlakvedúci a nastúpiť treba už s cestovným lístkom, ktorý si sami označíte v označovači. Cestujúcim s nárokom na bezplatnú prepravu stačí preukaz na bezplatnú prepravu.

Vyberte si najvýhodnejšie cestovné

(dostanete v pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko, samoobslužných automatoch alebo cez internet)

(v pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko na území Vysokých Tatier a u zmluvných partnerov v hoteloch, obchodoch a novinových stánkoch, jednodňový lístok aj u rušňovodiča ako núdzové riešenie na zastávkach bez pokladnice)

(v pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko a cez internet)

(cez mobil na čísle 2233)

(ak ste v Tatrách ubytovaní)

Odvezte si bicykel alebo lyže

Tatranské električky majú dostatočný batožinový priestor na batožiny, bicykle a lyže. Do vlaku si okrem príručnej batožiny môžete bezplatne zobrať kočík s dieťaťom alebo jeden pár lyží alebo jeden snowboard. Jednosmerné cestovné za bicykel predstavuje 1,5 € a za veľkú batožinu 1 €.

Ak vás zaujíma viac o preprave bicyklov, kliknite.

Ak vás zaujíma viac o preprave batožín a lyží, kliknite.

Fotogaléria

Dátum poslednej aktualizácie: 28.12.2017
^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia

Železničný dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), s ktorým cestujete, nesie zodpovednosť za vašu prepravu a prepravu vašej batožiny a musí rešpektovať vaše práva, ktoré vám vyplývajú z Nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave.
Pre vnútroštátnu diaľkovú železničnú osobnú prepravu boli ZSSK Ministerstvom dopravy a výstavby SR udelené výnimky z plnenia niektorých ustanovení.