Registrácia cez internet

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zaviedla na bezplatné cestovanie vlakom aj internetovú registráciu. Niektorí študenti sa môžu registrovať priamo zo svojho domu cez internetovú stránku ZSSK (časť Internetový obchod – Prihlásenie/ Registrácia pre bezplatnú prepravu) a nemusia ísť k okienku pokladnice ZSSK.

Internetová registrácia je možná pre študentov, ktorí sú držiteľmi bezkontaktných čipových kariet (BČK) vydaných školou na Slovensku s aktivovanou dopravnou časťou na vlak (ide typicky o karty ISIC vydávané školou, pričom dopravná časť sa obvykle aktivuje na termináli v škole). Podmienkou je vytvorená aktívna emailová adresa na webe, cez ktorú sa overuje aktivačný kód zaslaný emailom na adresu, ktorú cestujúci používa. Značná časť študentov tak nemusí prísť riešiť registráciu na železničnú stanicu. Papierový preukaz na bezplatnú prepravu si môžu vyzdvihnúť hocikedy neskôr.

1. V prípade, že ste si lístok na vlak už kupovali cez webovú stránku ZSSK/ Internetový obchod, máte vytvorené svoje konto v ZSSK:

  • otvoríte si webovú stránku ZSSK,  prihlásite sa, v menu kliknete na ponuku „Správa konta“ a v ľavej časti menu je umožnená „Registrácia cestujúceho“.  Keďže ste klient ZSSK, máte už určité údaje vyplnené, doplníte len ostatné povinné údaje a potvrdíte registráciu.

2. V prípade, že nemáte vytvorené konto cez webovú stránku ZSSK:

  • otvoríte si webovú stránku ZSSK - časť E-shop – Prihlásenie/ Registrácia. Po zadaní emailovej adresy, hesla a ďalších potrebných údajov si vytvoríte konto. Na emailovú adresu vám bude doručený overovací kód, ktorý použijete na aktiváciu konta. Po prihlásení v časti registrácia cestujúceho si vyberiete typ zľavy a doplníte povinné údaje a potvrdíte registráciu.

Pri kontrole vo vlaku študent predloží BČK s aktivovanou dopravnou časťou na vlak. Pri ďalších cestách vlakom si cestujúci zabezpečí iba cestovný lístok na bezplatnú prepravu.

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia