Doprajte oddych sebe i autu

Preprava vozidiel v autovlakoch

Nechcete v noci šoférovať stovky kilometrov do Česka alebo cez celé Slovensko? Železničná spoločnosť Slovensko vám ponúka možnosť odviezť si auto alebo motorku vlakom, v ktorom cestujete. Užite si nasledovné výhody:

Kde môžete službu využiť

Z Humenného do Prahy alebo z Prahy do Humenného

od 65,50 €

 

 

 

ODCHODY AUTOVOZŇOV OD 10. DECEMBRA 2017

 

Z Košíc do Prahy alebo z Prahy do Košíc

od 49,90 € (denný)

od 60,40 € (nočný)

 

ODCHODY AUTOVOZŇOV OD 10. DECEMBRA 2017

 

Z Popradu do Prahy alebo z Prahy do Popradu

od 52,90 €

 

 

 

ODCHODY AUTOVOZŇOV OD 10. DECEMBRA 2017

 

Z Bratislavy do Humenného alebo z Humenného do Bratislavy

od 39,90 €

 

 

 

ODCHODY AUTOVOZŇOV OD 10. DECEMBRA 2017

Všetky vymenované ceny platia pre automobily. Prepraviť motocykel stojí ešte menej.

Aké služby dostanete v cene lístka?

 • cena lístka zahŕňa prepravu auta a cestovné v 2. vozňovej triede. Nemusíte si teda kupovať osobitne cestovný lístok,
 • ak máte záujem, môžete si za zvýhodnenú cenu na lístok k autu doplniť až štyroch spolucestujúcich. Lôžko alebo ležadlo (prípadne miestenka) nie je zahrnuté v cene, cestujúci má možnosť vybrať si ho podľa vlastných požiadaviek. V každom nočnom autovlaku je však radený osobitný lôžkový vozeň určený prednostne pre cestujúcich s vozidlom. Aby sme predišli nedorozumeniam vo vlaku, upozorňujeme cestujúcich, že preprava psov v lôžkových vozňoch a vo vozňoch 1. triedy s miestami na sedenie nie je povolená,

Kde si môžete kúpiť lístok na autovlak?

Lístky na prevoz auta sú k dispozícii:

 • v ktorejkoľvek pokladnici Železničnej spoločnosti Slovensko vybavenej systémom KVC. Cestujúci vyplní objednávkový formulár, ktorý predloží najneskôr dve hodiny pred odchodom vlaku,
 • cez internet najneskôr tri hodiny pred odchodom vlaku z nástupnej stanice (miestenku možno dokúpiť aj do odchodu vlaku z nástupnej stanice cestujúceho, lôžko alebo ležadlo do dvoch hodín pred odchodom z východovej stanice). Pomôcku pri zadávaní rozmerov auta v internetovom obchode otvoríte kliknutím.

Vrátenie cestovného dokladu na prevoz auta

 • do 24. hodiny dňa, ktorý predchádza dňu odchodu vlaku z nástupnej stanice cestujúceho s úhradou 10 %
 • v deň odchodu do troch hodín pred odchodom medzištátneho vlaku a 6 hodín pred odchodom vnútroštátneho vlaku z nástupnej stanice cestujúceho s úhradou 50 %
 • ak sú dôvody na strane železnice, bez úhrady
 • Tip ZSSK: Ak si aktivujete Kreditné konto, získate výhodu.

Vrátenie miestenky, lôžka alebo ležadla
k autovlaku

 • nepoužitý lôžkový lístok v preprave medzi Slovenskom a ČR zakúpený v pokladnici je možné vrátiť s úhradou 10 % (minimálne 1 €), ak je lístok vrátený najneskôr do 24. hodiny dňa predchádzajúceho dňu odchodu z nástupnej stanice; alebo s úhradou 50 % (minimálne 1 €), ak je lístok vrátený v deň odchodu vlaku pred odchodom z nástupnej stanice,
 • podmienky vrátenia nepoužitej miestenky, vnútroštátneho lôžkového alebo ležadlového lístka zakúpeného v pokladnici otvoríte kliknutím,
 • podmienky vrátenia nepoužitej miestenky, lôžkového alebo ležadlového lístka zakúpeného cez internet otvoríte kliknutím.

Ako s motocyklom?

Ako so štvorkolkou alebo trojkolkou?

 • Cena je rovnaká ako za malý automobil s výškou do 160,9 cm. Nakladanie a vykladanie prebieha podobne ako pri motocykloch - je potrebné si zabezpečiť popruhy, naloženie a zaistenie vozidla.

Všeobecné podmienky

 • V cene prepravy nie je zahrnuté poistenie automobilu, Železničná spoločnosť Slovensko túto službu neposkytuje. Počas prepravy nie je možný prístup do auta. Podpisom objednávky na prepravu autovlakom objednávateľ potvrdzuje správnosť a pravdivosť uvedených údajov. Pri zistení nepravdivých údajov môže byť vozidlo vylúčené z prepravy alebo by nebola uznaná reklamácia. Motorové vozidlo musí byť sprevádzané dospelou osobou s vodičským preukazom, mať evidenčné číslo a poisťovaciu kartu.
 • Kapacita jedného autovozňa obvykle predstavuje 11 vozidiel. Podrobnejšie informácie o maximálnych rozmeroch prepravovaných vozidiel nájdete tu.
 • Pri uplatnení odškodnenia na trase Bratislava - Humenné prosím kliknite na podrobnejšie informácie.

Železničná spoločnosť Slovensko prevádzkuje autovlak v spolupráci so spoločnosťou Wagon Slovakia Košice.

Dátum poslednej aktualizácie: 09.01.2018
^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia

Železničný dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK), s ktorým cestujete, nesie zodpovednosť za vašu prepravu a prepravu vašej batožiny a musí rešpektovať vaše práva, ktoré vám vyplývajú z Nariadenia Európskeho parlamentu a rady č. 1371/2007/ES o právach a povinnostiach cestujúcich v železničnej preprave.
Pre vnútroštátnu diaľkovú železničnú osobnú prepravu boli ZSSK Ministerstvom dopravy a výstavby SR udelené výnimky z plnenia niektorých ustanovení.