ZSSK spustila registráciu na bezplatnú prepravu vlakom aj cez internet

10.11.2014

BRATISLAVA – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) spustila internetovú registráciu pre bezplatné cestovanie vlakom. Od pondelka 10. novembra sa môžu vybrané skupiny cestujúcich registrovať priamo zo svojho domu cez internetovú stránku ZSSK (časť Internetový obchod – Prihlásenie/ Registrácia pre bezplatnú prepravu) a nemusia ísť k okienku pokladnice ZSSK.
Súčasne ZSSK pripravuje pre všetkých cestujúcich s nárokom na bezplatnú dopravu možnosť zakupovať povinné lístky s nulovou hodnotou cez internet od 17. novembra. Musia mať však doriešenú registráciu a prípadne aj preukaz pre bezplatnú prepravu.
Internetová registrácia je možná pre dve skupiny cestujúcich - dôchodcovia nad 62 rokov a študenti, ktorí sú držiteľmi bezkontaktných čipových kariet (BČK) s aktivovanou dopravnou časťou na vlak. Podmienkou je vytvorená aktívna emailová adresa na webe, cez ktorú sa overuje aktivačný kód zaslaný emailom na adresu, ktorú cestujúci používa.
Absolútna väčšina starobných dôchodcov a značná časť študentov tak nemusí do 17. novembra prísť riešiť registráciu na železničnú stanicu. Papierový preukaz pre bezplatnú prepravu si môžu vyzdvihnúť hocikedy neskôr.

1/ V prípade, že ste si lístok na vlak už kupovali cez webovú stránku ZSSK/ Internetový obchod, máte vytvorené svoje konto v ZSSK:

  • otvoríte si webovú stránku ZSSK,  prihlásite sa, v menu kliknete na ponuku „Správa konta“ a v ľavej časti menu je umožnená „Registrácia cestujúceho“.  Keďže ste klient ZSSK, máte už určité údaje vyplnené, doplníte len ostatné povinné údaje a potvrdíte registráciu.

2/  V prípade, že nemáte vytvorené konto cez webovú stránku ZSSK:

  • otvoríte si webovú stránku ZSSK - časť Internetový obchod – Prihlásenie/ Registrácia pre bezplatnú prepravu – link:   https://ikvc.slovakrail.sk/zk/pages/discountTicket.xhtml -
    alebo  v pravej časti hore kliknete na registráciu. Po zadaní emailovej adresy, hesla a ďalších potrebných údajov si vytvoríte konto. Na emailovú adresu vám bude doručený overovací kód, ktorý použijete k aktivácii konta. Po prihlásení v časti  registrácia cestujúceho si vyberiete typ zľavy a doplníte povinné údaje a potvrdíte registráciu.

Pri kontrole vo vlaku dôchodca nad 62 rokov predloží občiansky preukaz a študent predloží BČK s aktivovanou dopravnou časťou na vlak. Pri ďalších cestách vlakom si cestujúci zabezpečí iba nulový cestovný lístok.
Dôchodcovia nad 62 rokov si dokončia registráciu priamo pri ceste vo vlaku - potvrdí vlakvedúci na prenosnom zariadení. Ak by sa tak nestalo sprievodcom vo vlaku, treba dokončiť registráciu v pokladnici ZSSK. Pred dokončením registrácie je možné pre túto skupinu dôchodcov kúpiť len jeden lístok s nulovou hodnotou.

* * * *

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy,  výstavby a regionálneho rozvoja SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).

Informácie o osobnej železničnej doprave:
Kontaktné centrum 18 188, alebo +421 2448 58 188 ( pri volaniach zo zahraničia)
zákaznícke centrá v 12 mestách alebo osobné pokladnice v staniciach
www.slovakrail.sk alebo www.facebook.com/slovakrail, info@remove-this.slovakrail.sk


Mgr. Jana Morháčová
riaditeľka
Odbor komunikácie
Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK)
Rožňavská 1
832 72 Bratislava 3

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia