ZSSK podporuje čítanie, vo vlakoch bude bezplatne požičiavať knihy

2.3.2018

  • ZSSK je jedným z hlavných partnerov 19. ročníka Týždňa slovenských knižníc

  • Cestujúcim bude vo vlakoch k dispozícii približne 30 kníh rôznych titulov a žánrov 

BRATISLAVA - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) bude v spolupráci s Asociáciou slovenských knižníc opäť jedným z hlavných partnerov podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktoré sa tento rok koná už po devätnásty raz.

Počas Týždňa slovenských knižníc v termíne od 5. do 11. marca 2018 si budú môcť cestujúci vo vlakoch ZSSK bezplatne požičať knihu na čítanie. Približne 30 kníh rôznych titulov a žánrov bude cestujúcim k dispozícii vo vybraných rýchlikoch premávajúcich na trase Bratislava – Žilina – Košice a späť. Knihy budú umiestnené v špeciálnych stojanoch v reštauračnom vozni a cestujúcich bude o prebiehajúcej akcii informovať personál prostredníctvom vlakového rozhlasu.

„Aj v čase internetu a televízie majú tlačené knihy svoje nezastupiteľné miesto. A k cestovaniu už akosi patria. Pre niektorých cestujúcich je možnosť prečítať si dobrú knihu v pohodlí vlaku viac ako surfovať po internete. Tešíme sa, že môžeme podporiť túto peknú a prospešnú akciu,“ povedal Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Motto tohto ročníka Týždňa slovenských knižníc znie „Knižnice pre všetkých“. Podujatie je zamerané na propagáciu významu čítania, podporu a prezentáciu knižnej kultúry, kníh a všetkých knižníc. Na Slovensku je v súčasnosti registrovaných takmer 4 000 knižníc, ktoré disponujú skoro 40 miliónmi zväzkov kníh. Týždeň slovenských knižníc si zároveň pripomína tradíciu marca – mesiaca knihy.

Podrobný prehľad vlakov, v ktorých budú mať cestujúci možnosť požičať si knihy:

  • R 600 MILA SEDITA (Košice 04:07 – Bratislava hl. st. 09:57)
  • R 602 Tatralandia (Košice 06:07 – Bratislava hl. st. 11:57)
  • R 604 Dargov (Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:57)
  • R 606 Panta Rhei.sk (Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:57)
  • R 607 Andrea Shop.sk (Bratislava hl. st. 12:03 – Košice 17:53)
  • R 609 Spišan (Bratislava hl. st. 14:03 – Košice 19:53)
  • R 611 Považan (Bratislava hl. st. 16:03 – Košice 21:53)
  • R 613 Ružín (Bratislava hl. st. 18:03 – Košice 23:53)

Hovorca a riaditeľ odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s.
Tomáš Kováč
, tel.: 02/2029 7015, 0904/875 396, Rožňavská 1, 832 72 Bratislava 3
e-mail:
hovorca@remove-this.slovakrail.sk; kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk 

* * * *

O Železničnej spoločnosti Slovensko:
Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia). 

ZSSK od 4. marca 2018 realizuje priemerne 1478 vlakov denne, z toho 222 diaľkových vlakov a 1256 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje na 691 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2835 kilometroch tratí na Slovensku.

Informácie o osobnej železničnej doprave:
Kontaktné centrum 18 188
, alebo +421 2448 58 188 (zo zahraničia)
www.slovakrail.sk alebo www.facebook.com/ZSSK.sk, info@remove-this.slovakrail.sk
Aktuálna poloha vlakov: http://tis.zsr.sk/elis/pohybvlaku-iframe 

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia