Vymeňte auto za vlak

24.11.2017

  • Reklamná kampaň pokračuje, ZSSK odkazuje: „Vodiči, presadnite na vlak!“

  • Do kampane sa najnovšie zapojila aj slovenská kapela S hudbou vesmírnou

BRATISLAVA - Kampaň Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) s názvom „Zlepšujeme sa. Neveríte? Otestujte!“, ktorá nabádala ľudí, aby otestovali služby reštauračných a detských vozňov či autovlaku, sa dostala do svojej druhej fázy. Národný dopravca komunikuje zjavné výhody cestovania na koľajniciach a otvorene ľudí vyzýva k tomu, aby vymenili auto za vlak. Jednými z komunikátorov kampane boli aj foodbloger Dragan, autobloger Martinzmartina a detská speváčka Fíha Tralala. Najnovšie si marketing ZSSK pre svoju kampaň zvolil členov zoskupenia S hudbou vesmírnou, ktorí porovnali jazdu autom a vlakom v dopravnej špičke na trase Bratislava – Trnava. Video z tohto testovania si môžete pozrieť kliknutím na tento link.

„Dominiku, Mareka a Sorizza považujem za reprezentantov veľkej časti našej primárnej cieľovej skupiny. Sú mladí a prístupní novým veciam. Im podobní ľudia, ak majú cestovať vlakom, potrebujú hneď niekoľko dobrých argumentov, prečo by sa mali zrieknuť pohodlia vlastného auta. Som presvedčený, že ich máme,“ hovorí Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

„Ak cestujete vlakom, ste pánom svojho času. Nemusíte dávať pozor na cestu ani na auto stojace v zápche pred vami. Môžete esemeskovať či hrať sa s telefónom a nemusíte sa pritom obávať o vašu bezpečnosť. Ak sa ozve ranná káva, nemusíte zastavovať – odskočíte si priamo vo vlaku. Alebo môžete s rannou kávou počkať a cestou si ešte chvíľu zdriemnuť. Tým sa zoznam výhod stále nekončí. Čas strávený vo vlaku môžete venovať práci alebo zábave – či už sa cez bezplatnú wi-fi pripojíte na internet vo vlaku, alebo si vystačíte napríklad s vlastnou knihou, alebo filmom v počítači. Takýto spôsob cestovania však neprináša výhody iba pre vás osobne. Ak presadnete do vlaku, chránite prírodu a prispievate k čistejšiemu životnému prostrediu a prázdnejším cestám,“ predstavuje posolstvo druhej fázy kampane Marek Lukoťka, vedúci oddelenia marketingu a obchodu ZSSK a dodáva: „Táto časť našej kampane potrvá aktuálne do 5. decembra, no v roku 2018 sa ku komunikácii našich predností určite vrátime.“

ZSSK v posledných rokoch zmodernizovala takmer 60 % svojich vlakov. Od 10. decembra sa trasa Bratislava – Žilina vďaka zrekonštruovanej trati zrýchli o bezprecedentných 15 minút. „Preferenciu a investície do železníc a výhodu oproti podpore cestnej dopravy dosiahneme len vtedy, ak presvedčíme ľudí, že im máme čo ponúknuť. Informáciu o modernizácii a zrýchľovaní našich vlakov musíme dostať do povedomia širokej verejnosti a inovatívna reklamná kampaň je jeden z dobrých spôsobov, ako na seba upozorniť. Tak, ako to robia naši konkurenti v autobusovej či automobilovej doprave,“ dodáva Karol Martinček, člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK.

Kampaň ZSSK využije tlačové inzeráty, citylighty na čerpacích staniciach, ako i viacero reklamných formátov na internete.

Kredity kampane ZSSK Zlepšujeme sa. Neveríte? Otestujte!
Agentúra: JANDL marketing a reklama, s.r.o.
Creative director: Jord Nikov
Art direction: Zuzana Ondrušová, Lukáš Fecko
Copywriter: Daniel Feranec
Strategy: Ivana Váleková
Media planner: Dušan Mihók
Account manager: Marek Wilhalm
Director & DOP: Jakub Šteinecker
DOP & Photo: Patrik Gubiš

 

Hovorca a riaditeľ odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s.
Tomáš Kováč
, tel.: 02/2029 7015, 0904/875 396, Rožňavská 1, 832 72 Bratislava 3
e-mail:
hovorca@remove-this.slovakrail.sk; kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk 

* * * *

O Železničnej spoločnosti Slovensko:
Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK)
zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia). 

ZSSK realizuje priemerne 1450 vlakov denne, zastavuje na 697 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po viac než 2800 kilometroch tratí na Slovensku.

Informácie o osobnej železničnej doprave:
Kontaktné centrum 18 188
, alebo +421 2448 58 188 (zo zahraničia)
www.slovakrail.sk alebo www.facebook.com/ZSSK.sk, info@remove-this.slovakrail.sk
Aktuálna poloha vlakov: http://tis.zsr.sk/elis/pohybvlaku-iframe 

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia