Vlakom to je lacnejšie. Cestujúci ZSSK získajú zľavu na myjavský folklórny festival

14.6.2017

BRATISLAVA - Železničná spoločnosť Slovensko aj tento rok spolupracuje s organizátormi letných hudobných festivalov. Prvým z nich je Medzinárodný folklórny festival Myjava, ktorý sa uskutoční v piatok až v nedeľu 16. - 18. júna 2017. Návštevníci so zákazníckym preukazom ZSSK alebo so spiatočným lístkom do Myjavy z vzdialenosti aspoň 30 kilometrov môžu ušetriť na vstupnom.

„Zľavy na festival sa začínajú od 50 percent. Ak sa na festival vyberie dvojica dospelých ľudí, napríklad v piatok alebo v sobotu vďaka ceste vlakom ušetria na vstupnom 10 eur,“ hovorí podpredseda predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček.

Lokálky do Myjavy premávajú väčšinou každé dve hodiny z Nového Mesta nad Váhom, kam je možné zas pricestovať rýchlikom z Bratislavy, Trnavy alebo Piešťan. Zo Žiliny a Trenčína sa dá do Nového Mesta nad Váhom dostať rýchlikom i osobným vlakom. Trať Nové Mesto nad Váhom – Myjava – Vrbovce patrí vďaka výhľadom, tunelom a viaduktom k najkrajším na západnom Slovensku. Spojenie sa dá ľahko vyhľadať na našej stránke www.zssk.sk.

Festival sa bude odohrávať v amfiteátri Trnovce. Z centra Myjavy organizátor zabezpečuje kyvadlovú dopravu cestným vláčikom aj autobusom. Vláčik zastavuje na námestí v Myjave, autobus okrem toho stojí aj pri nemocnici na Staromyjavskej ulici. Obe tieto zastávky sú v pešej dostupnosti od železničnej stanice (cca 15 minút k nemocnici a cca 20 minút na námestie). Cestovné poriadky kyvadlovej dopravy nájdete na stránke mesta Myjava.

Zľavy na MFF Myjava

deň

plné vstupné

zľavnené vstupné

piatok 16. júna 2017

8 €

3 €

sobota 17. júna 2017

10 €

5 €

nedeľa 18. júna 2017

7 €

3 €

Zľava sa vzťahuje:

  • na vnútroštátny spiatočný lístok do stanice Myjava zo vzdialenosti najmenej 30 kilometrov (teda z Čachtíc, Nového Mesta nad Váhom alebo z akejkoľvek vzdialenejšej stanice),
  • na zákaznícke preukazy KLASIK RAILPLUS, JUNIOR RAILPLUS, SENIOR RAILPLUS, MAXI KLASIK alebo zamestnanecké preukazy ZSSK, ŽSR a ZSSK Cargo,
  • zľavy sa poskytujú aj deťom, študentom a seniorom (podrobnejšie informácie na stránke mesta)

Foto: ZSSK

Foto: Mesto Myjava

Hovorca a riaditeľ odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s.
Tomáš Kováč
, tel.: 02/2029 7015, 0904/875 396, Rožňavská 1, 832 72 Bratislava 3
e-mail:
hovorca@remove-this.slovakrail.sk; kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

* * * *

O Železničnej spoločnosti Slovensko:

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia). 

ZSSK realizuje priemerne 1450 vlakov denne, zastavuje na 697 staniciach a zastávkach a jazdí na linkách po viac než 2800 kilometroch tratí na Slovensku.

Informácie o osobnej železničnej doprave:
Kontaktné centrum 18 188 alebo +421 2448 58 188 (zo zahraničia)

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia