Strhnuté trakčné vedenie v stanici Šaľa je čiastočne opravené

17.8.2019

BRATISLAVA - Osobná železničná doprava na úseku Šaľa - Nové Zámky je od ranných hodín v sobotu 17.08.2019 čiastočne obnovená. Vlaky týmto úsekom prechádzajú po jednej traťovej koľaji, v dôsledku čoho môžu vznikať meškania do 30 minút.

V piatok 16. 8. 2019 o 14:40 došlo v úseku Šaľa – Nové Zámky k strhnutiu trakčného vedenia nad oboma koľajami bagrom. Doprava bola prerušená na neurčito a meškanie vlakov dosahovalo 100 a viac minút. ZSSK zabezpečila náhradnú autobusovú dopravu v úseku Galanta – Trnovec nad Váhom pre vnútroštátne vlaky, zároveň cestujúcim poskytla balenú vodu.  Medzinárodné vlaky premávali odklonom cez Rajku.

Následky nehody aj v tejto chvíli odstraňuje správca infraštruktúry (ŽSR).

Aktuálne informácie možno nájsť NON-STOP na stránke dopravného spravodajstva ZSSK a na Twitteri ZSSK o mimoriadnostiach.

Pre informácie o konkrétnych spojeniach je cestujúcim NONSTOP k dispozícii Kontaktné centrum ZSSK na čísle 18 188,  zo zahraničia je číslo prístupné v tvare +421 24 48 58 188 alebo e-mailom na info@slovakrail.sk

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).  

ZSSK od 9. júna 2019 realizuje priemerne 1528 vlakov denne, z toho 230 diaľkových vlakov a 1 298 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje v 722 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2935 kilometroch tratí na Slovensku.

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia