Spojte ekológiu, umenie aj športový zážitok a cestujte na Medzinárodný maratón mieru vlakom

3.10.2018

  • V Košiciach sa v nedeľu uskutoční 95. ročník najstaršieho európskeho maratónu
  • Cestujte vlakmi ZSSK na podujatie za zvýhodnené ceny

BRATISLAVA - Letné olympijské hry v Paríži. Košický športový nadšenec a novinár Vojtech Braun Bukovský je natoľko uchvátený maratónom, že sa rozhodne založiť v Košiciach maratónsku tradíciu. Uplynú sotva tri mesiace a 28. októbra 1924 sa osem odvážnych bežcov postaví pod zrúcaninou Turnianskeho hradu na štart. V tom čase nik netuší, že Medzinárodný maratón mieru si získa celosvetové renomé a stane sa najstarším maratónskym behom v Európe a na svetovej úrovni ho prekoná len Bostonský maratón. „Nech nám Boston prepáči, ale najväčšie maratónske súboje sveta sa odohrávajú v Košiciach,“ napísal v 50. rokoch denník Göteborgs Posten. 

V nedeľu 7. októbra 2018 sa v Košiciach uskutoční 95. ročník najväčšieho športového podujatia na Slovensku. Vďaka Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) môžu účastníci i fanúšikovia využiť zľavu 25 % na spiatočný lístok v bežných vlakoch. „Železničná spoločnosť Slovensko vždy rada podporuje aktivity, ktoré kladú dôraz na šport a zdravý životný štýl, a preto ponúkame všetkým záujemcom o Medzinárodný maratón mieru, aby do Košíc využili dopravu vlakom za zvýhodnenú cenu cestovného lístka,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Zvýhodnený vnútroštátny lístok do Košíc si môžete zakúpiť v pokladniciach ZSSK, stačí uviesť, že máte záujem využiť akciu VLAKOM NA MEDZINÁRODNÝ MARATÓN MIERU. Lístok na cestu späť je potrebné nechať si potvrdiť v informačnom stane organizátora pred OC Aupark, a to od piatka 10:00 do nedele 14:00. Lístok platí v 2. vozňovej triede; 1. trieda, miestenky, lôžka alebo ležadlá sa dajú doplatiť; vlaky EuroCity alebo SuperCity môžete využiť s príplatkom 1 € na každú cestu a vo vlakoch InterCity je potrebné k cestovnému zaplatiť doplatok podľa cenníka. Cena spiatočného lístka vo vlakoch kategórií Os, REX, RR, R, Ex a EN sa rovná spiatočnému cestovnému podľa cenníka KLASIK RAILPLUS (napr. Michalovce – Košice a späť 5,86 €).

Preteky sa začnú o 09:00 a štart i cieľ maratónskeho behu je na rovnakom mieste (Hotel DoubleTree by Hilton), ktoré je od košickej železničnej stanice vzdialené približne 13 minút pešou chôdzou. Keďže lístok na cestu do Košíc platí od 1. do 7. októbra 2018 pre bežcov a od 6. do 7. októbra pre návštevníkov, v predvečer maratónu sa môžete umelecky vyžiť na street art festivale Biela noc. Spiatočná cesta je možná od 7. do 8. októbra 2018 do 24:00. Viac informácií nájdete na www.slovakrail.sk/sk/ceny-zlavy-sr/maraton-mieru-2018.html.

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca


Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
odbor komunikácie

Rožňavská 1 | 832 72 Bratislava 3 | Slovenská republika
tel.: +421220297015 | mobil: +421904875396
e-mail: 
hovorca@remove-this.slovakrail.sk | kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).  

ZSSK od 10. júna 2018 realizuje priemerne 1497 vlakov denne, z toho 221 diaľkových vlakov a 1276 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje na 698 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2835 kilometroch tratí na Slovensku.

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia