Pútnikov z Turzovky opäť odvezie mimoriadny vlak

3.5.2018

  • Účastníci tradičnej púte na horu Živčáková môžu na cestu domov využiť železničnú dopravu

  • Cestovný lístok sa dá zakúpiť pohodlne aj cez SMS

BRATISLAVA - Už presne šesťdesiat rokov láka hora Živčáková pri Turzovke stovky pútnikov nielen zo Slovenska. Veria, že v roku 1958 sa tu jednému z lesných robotníkov zjavila Panna Mária. Záujem o nenápadnú lokalitu v regióne Kysúc v priebehu desaťročí postupne rástol, na vrchu vyrástla kaplnka a neskôr Chrám Panny Márie Matky Cirkvi. Pútnické miesto uprostred smrekových lesov sa dodnes teší mimoriadnemu záujmu veriacich. Mnohí sa sem vracajú pravidelne nielen pomodliť sa, ale aj nabrať si vodu z prameňa, ktorému niektorí pripisujú nadprirodzené účinky.

Obľúbenými sa stali najmä tradičná jarná a jesenná púť, ktoré sú spojené s bohatým programom. Tohtoročná jarná púť vyvrcholí slávnostnou svätou omšou v utorok 8. mája 2018. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) z dôvodu očakávaného zvýšeného záujmu cestujúcich opäť vyjde v ústrety pútnikom, pre ktorých v tento deň vypraví mimoriadny osobný vlak.

Spojenie Turzovka zastávka 14:55 – Čadca 15:28 budú môcť účastníci púte využiť na odchod z podujatia. Cestujúci na smer Žilina budú mať po príchode do Čadce možnosť prestúpiť na pravidelný osobný vlak Os 3927 s odchodom z Čadce o 15:35 a príchodom do Žiliny o 16:13.

Na cestu do Turzovky budú môcť pútnici využiť pravidelný osobný vlak Os 3908 (Žilina 8:48 – Čadca 9:26) s prestupom v Čadci na Os 4006 (Čadca 9:32 – Turzovka 9:56, resp. Turzovka zastávka 10:12). Pre účastníkov púte, ktorí z rozličných dôvodov nemôžu absolvovať peší výstup na horu Živčáková z Turzovky zastávky, bude k dispozícii kyvadlová autobusová doprava premávajúca zo stanice Turzovka priamo do cieľa, a to pri príchode aj pri odchode z pútnického miesta.

Dávame do pozornosti, že mimoriadny vlak bude k dispozícií pre všetkých cestujúcich, nielen pre účastníkov púte. Platia v ňom – tak ako pri pravidelnom spoji – tarifa a podmienky stanovené Prepravným poriadkom ZSSK.

Bližšie informácie o možnosti zabezpečiť si cestovný lístok v predstihu (aj prostredníctvom SMS) získate na webe Železničnej spoločnosti Slovensko, na telefónnom čísle Kontaktného centra 18 188 a na adrese info@remove-this.slovakrail.sk. Cestovný poriadok mimoriadneho vlaku i pravidelných spojov, ktoré naň nadväzujú, nájdete na tomto odkaze

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
odbor komunikácie

Rožňavská 1 | 832 72 Bratislava 3 | Slovenská republika
tel.: +421220297015 | mobil: +421904875396
e-mail:
hovorca@remove-this.slovakrail.sk | kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia). 

ZSSK od 4. marca 2018 realizuje priemerne 1478 vlakov denne, z toho 222 diaľkových vlakov a 1256 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje na 698 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2835 kilometroch tratí na Slovensku.

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia