Prvý KINOVOZEŇ ZSSK ART FILM FESTU vyrazil do Košíc

16.6.2017

  • KINOVOZEŇ ZSSK jazdí počas festivalu denne v rýchlikoch R 609 „Spišan“ a R 602 „Čingov“ na trase Bratislava – Košice a späť

  • ZSSK je reklamným partnerom 25. ročníka ART FILM FEST (Košice 16. – 24. jún 2017)

  • Prví cestujúci z Bratislavy do Košíc si pozreli filmy O kurčatách a ľuďoch a Holub sedel na konári a premýšľal o živote

  • Filmy premietané v KINOVOZNI sú súčasťou programu festivalu

BRATISLAVA - Historicky prvý KINOVOZEŇ Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) vyrazil dnes z Bratislavy do Košíc. Kinosála vo vlaku je súčasťou najznámejšieho a najväčšieho slovenského filmového festivalu ART FILM FEST (AFF), ktorý sa koná v Košiciach. ZSSK je aj v roku 2017 reklamným partnerom tohto projektu. Už 25. ročník AFF sa koná v dňoch 16. – 24. júna 2017.

Prví cestujúci nastúpili do KINOVOZŇA na hlavnej stanici v Bratislave, rýchlik R 609 Spišan s pravidelným odchodom o 13:55 vyrazil. Návštevníci kinosály vo vlaku dostali popcorn a minerálku a usadili sa do pohodlných tulivakov. S úvodnými titulkami dánsko-nemeckého filmu O kurčatách a ľuďoch sa pre cestujúcich začal aj ART FILM FEST 2017. Druhým filmom, ktorý sa premietal v KINOVOZNI bol film švédsko-nórsko-dánsko-francúzskej produkcie Holub sedel na konári a premýšľal o živote. Program filmov, ktoré sa v špeciálne upravenom vozni budú premietať, nájdete na tejto stránke a viac informácií o filmoch na tomto odkaze.

„Som veľkou fanúšičkou Art Film Festu, festival navštevujem pravidelne. Nesmierne ma teší, že ZSSK tento rok participuje na tomto projekte aj takým jedinečným spôsobom, ako je KINOVOZEŇ,“ povedala Tatiana Kyselová, riaditeľka sekcie marketingu ZSSK.

KINOVOZEŇ premáva denne počas festivalu v rýchlikoch R 609 Spišan (Bratislava 13:55 – Košice 19:52) a R 602 Čingov (Košice 06:08 – Bratislava 12:05). Má kapacitu 26 miest (tulivakov), počas cesty z Bratislavy do Košíc (a späť) si diváci pozrú vždy 2 filmy, ktoré sa premietajú na dvoch veľkoplošných obrazovkách, umiestnených v strede vozňa. Filmy sú súčasťou programu AFF. Každý cestujúci s miestenkou do KINOVOZŇA má k dispozícii aj miesto na sedenie v vozni 2. triedy. Posledný vlak s KINOVOZŇOM odchádza z Košíc v sobotu 24. júna o 06:08. Do Bratislavy dorazí o 12:05.

Cestovné lístky do kinosály vo vlaku sa predávajú v pokladniciach ZSSK vybavených systémom KVC ako lístky do 2. triedy s povinnou miestenkou do KINO vozňa. Cena miestenky je 1 € a je možné si ju zakúpiť k akémukoľvek cestovnému dokladu.

Hovorca a riaditeľ odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s.
Tomáš Kováč
, tel.: 02/2029 7015, 0904/875 396, Rožňavská 1, 832 72 Bratislava 3
e-mail:
hovorca@remove-this.slovakrail.sk; kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

* * * *

O Železničnej spoločnosti Slovensko:

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia). 

ZSSK realizuje priemerne 1450 vlakov denne, zastavuje na 697 staniciach a zastávkach a jazdí na linkách po viac než 2800 kilometroch tratí na Slovensku.

Informácie o osobnej železničnej doprave:
Kontaktné centrum 18 188 alebo +421 2448 58 188 (zo zahraničia)

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia