Po sviatkoch sa Slovensko opäť presúva. V týchto vlakoch ZSSK si ešte kúpite miestenku

2.11.2018

  • Takmer vypredané sú aktuálne IC vlaky a nedeľňajšie rýchliky z Košíc do Bratislavy
  • V mimoriadnom rýchliku z metropoly východu do hlavného mesta je ešte dostatok miest
  • Posilnenie dopravy a aktuálna obsadenosť vlakov na najbližšie dni

BRATISLAVA - Prelom októbra a novembra sa na Slovensku tradične nesie v znamení cestovnej horúčky. Inak tomu nebolo ani tento rok, keď pribudol mimoriadny štátny sviatok. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) počas celého týždňa vychádza cestujúcej verejnosti v ústrety posilovými vlakmi. Do viacerých spojov sa ešte stále dajú pohodlne zabezpečiť miestenky. Najmä pri IC vlakoch vypravených v nedeľu v smere Košice – Bratislava si však treba zabezpečiť miesto čím skôr – tieto sú totiž už takmer zaplnené. 

Cestujúcim dávame do pozornosti aj mimoriadny rýchlik R 11610 z Košíc do Bratislavy, ktorý ZSSK vypraví v nedeľu popoludní. Cestovný poriadok mimoriadneho spoja a ďalšie informácie nájdete na našom webe www.slovakrail.sk/sk/aktuality/dusickove-posilnenie-dopravy-zmena-casu-a-30-oktober-takto-pojdu-vlaky-zssk.html.

Pozrite si obsadenosť vybraných vlakov ZSSK počas najbližších dní (údaje sú aktuálne k 2. 11. 2018, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

Cestujúcich prosíme, aby si v záujme osobného komfortu včas zabezpečili rezerváciu miesta.

 

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca


Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
odbor komunikácie

Rožňavská 1 | 832 72 Bratislava 3 | Slovenská republika
tel.: +421220297015 | mobil: +421904875396
e-mail: 
hovorca@remove-this.slovakrail.sk | kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).  

ZSSK od 10. júna 2018 realizuje priemerne 1497 vlakov denne, z toho 221 diaľkových vlakov a 1276 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje na 698 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2835 kilometroch tratí na Slovensku.

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia