Párty vo vlaku a raňajky do postele. Užite si Oktoberfest so ZSSK

28.9.2018

  • ZSSK pripravila v dňoch 3. – 5. 10. 2018 špeciálnu ponuku pre všetkých milovníkov festivalov a piva
  • Odvezte sa vlakom z Bratislavy priamo do Mníchova a zabavte sa už cestou 

BRATISLAVA - Na začiatku bola svadba, po ktorej sa hostia veselili ešte niekoľko dní. Presne takto rozprávkovo sa začali písať dejiny kultového mníchovského Oktoberfestu. Sobáš korunného princa Ľudovíta I. Bavorského s Terezou Sasko-Hildburghausenskou v roku 1810 odštartoval históriu podujatia, ktoré dnes poznáme ako najväčší pivný festival na svete. Napriek názvu však, paradoxne, z väčšej časti prebieha v septembri, keď je ešte príjemné teplé počasie, a vrcholí počas prvého októbrového víkendu. 

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravila v termíne 3. – 5. 10. 2018 jedinečnú ponuku nielen pre milovníkov zlatého moku, ale aj dobrého jedla, festivalov, zábavy a bavorskej kultúry – výlet vlakom z Bratislavy priamo do Mníchova. V bezkonkurenčnej cene 179 eur na osobu je zahrnutá pohodlná doprava v ležadlovom vozni, „raňajky do postele“ cestou do bavorskej metropoly, rezervácia miesta v pivnom stane, možnosť zabaviť sa v spoločenskom „párty“ vozni s barom a občerstvenie na Oktoberfeste v podobe dvoch litrov piva a polovice pečeného kurčaťa. 

Vlak odchádza v stredu 3. 10. o 21:00 zo železničnej stanice Bratislava-Nové Mesto a o 22:05 zo stanice Bratislava-Petržalka s príchodom na mníchovskú stanicu München Hauptbahnhof vo štvrtok  4. 10. o 09:20. Areál Oktoberfestu, 42-hektárová Tereziánska lúka, sa nachádza asi dvadsať minút pešej chôdze južne od železničnej stanice. Od 11:00 do 16:30 majú všetci cestujúci, ktorí využijú našu ponuku, zabezpečenú rezerváciu miesta v stane Löwenbräu-Festhalle. Návštevníci Oktoberfestu môžu okrem obohacovania svojej zbierky pivárskych a gastronomických zážitkov navštíviť lunapark či pozrieť si metropolu Bavorska, ktorá sa pýši bohatou históriou a pozoruhodnými pamiatkami. Odchod z mníchovskej Hauptbahnhof je vo štvrtok 4. 10. o 22:31 s príchodom do stanice Bratislava-Nové Mesto v piatok 5. 10. o 06:53. Cestujúcim odporúčame byť na stanici aspoň dvadsať minút pred odchodom vlaku. Pre viac informácií, rezervácie a zakúpenie lístkov môžete kontaktovať e-mailovú adresu: gregusova.janka@slovakrail.sk, prípadne telefónne číslo: 0904 883 945.

Vedeli ste, že až 30 % ročnej produkcie bavorských pivovarov sa spotrebuje počas dvoch týždňov tohto festivalu? Nenechajte si ujsť mníchovský Oktoberfest a zabavte sa so ZSSK už počas cesty.  

 

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca


Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
odbor komunikácie

Rožňavská 1 | 832 72 Bratislava 3 | Slovenská republika
tel.: +421220297015 | mobil: +421904875396
e-mail: 
hovorca@remove-this.slovakrail.sk | kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).  

ZSSK od 10. júna 2018 realizuje priemerne 1497 vlakov denne, z toho 221 diaľkových vlakov a 1276 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje na 698 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2835 kilometroch tratí na Slovensku.

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia