Oslávte 100. výročie Československa na festivale Made in Czechoslovakia

11.9.2018

  • Hudobný festival sa uskutoční v sobotu 15. septembra 2018
  • Hity známych interpretov zaznejú pri príležitosti 100. výročia vzniku spoločného štátu

BRATISLAVA - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) partnersky podporuje jedinečný hudobný festival Made in Czechoslovakia, ktorý sa uskutoční v sobotu 15. septembra v prírodnom kine Amfiko v Martine.

Do Martina sa dopravíte vlakmi ZSSK jednoducho, pohodlne a ekologicky. Zo západného Slovenska odporúčame využiť vlak R 603 PSS LIŠIAK (Bratislava hl. st. 08:03 – Košice 13:53), ktorý prichádza do Vrútok o 10:54. Z východu je vhodné ísť vlakom R 604 Dargov (Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:57) s príchodom do Vrútok o 11:04. Cestujúci z oboch smerov prestúpia vo Vrútkach na vlak R 343 Odra (príchod 11:11, odchod 11:13), ktorý prichádza do Martina v čase 11:19, a teda si pred festivalom stihnú zájsť napríklad na obed či na obhliadku mesta. Cesta zo železničnej stanice na miesto konania podujatia trvá pešo približne 15 minút.

Na festivale vystúpia českí a slovenskí speváci, speváčky aj kapely, ktorých hity tvorili dôležitú súčasť československej hudobnej scény v 80. rokoch 20. storočia. Podujatie odštartuje o 13:00 slovenská kapela Vidiek s nezameniteľným frontmanom Jánom Kuricom. Popoludní a večer sa na pódiu postupne vystriedajú viacerí významní interpreti. Medzi prvými vystúpia popové idoly vtedajších tínedžerov – Beáta Dubasová, ktorá sa preslávila najmä hitmi Sme také, aké sme alebo Dievča z reklamy, a Robo Grigorov so svojím typickým hlasom a piesňami ako Ona je Madona či Kým ťa mám. Ako posledný Slovák sa predstaví Richard Müller, priekopník elektronického popu, ktorý má na svojom konte 20 sólových albumov, desiatky prestížnych ocenení a vyše milióna predaných nosičov. Z českých speváčok sa na pódiu objavia dve divy československej pop-music – speváčka, skladateľka, textárka i klaviristka Marie Rottrová a speváčka aj herečka Helena Vondráčková, ktoré na scéne pôsobia už viac ako 50 rokov. Festival uzavrie svojím vystúpením česká pop-rocková skupina Turbo, známa svojou piesňou Chtěl jsem mít.

Made in Czechoslovakia je unikátny projekt svojho druhu, aký sa dosiaľ neuskutočnil ani na Slovensku, ani v Čechách. Usporiadateľom podujatia je Kultúrna scéna Martin, ktorá sa rozhodla takouto atraktívnou formou osláviť 100. výročie založenia spoločnej Československej republiky. 

 

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
odbor komunikácie

Rožňavská 1 | 832 72 Bratislava 3 | Slovenská republika
tel.: +421220297015 | mobil: +421904875396
e-mail: 
hovorca@remove-this.slovakrail.sk | kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).  

 

ZSSK od 10. júna 2018 realizuje priemerne 1497 vlakov denne, z toho 221 diaľkových vlakov a 1276 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje na 698 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2835 kilometroch tratí na Slovensku.  

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia