Nastal čas niekam sa vypariť. Čo tak Čiernohronská železnica?

4.5.2017

  • ZSSK a Čiernohronská železnica
    pripravili spoločný cestovný lístok

  • Ponuka je určená skupinám mladých cestujúcich

BRATISLAVA - Historická Čiernohronská železnica sa stala dostupnejšou pre mladých cestovateľov. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a nezisková organizácia Čiernohronská železnica pripravili spoločný lístok pre skupiny do 20 rokov, ktorý okrem cesty vlakom ZSSK zahŕňa zvýhodnené spiatočné cestovné na všetkých trasách nostalgickej železnice. Cena lístka na osobu predstavuje 5 eur, vedúci skupiny cestuje zadarmo. Skupina cestujúca za touto zážitkovou jazdou napríklad z Čiernej nad Tisou tak zaplatí za celý zážitok len 5 eur na osobu. Potrebných je aspoň desať mladých cestovateľov.

„Nadviazali sme na tradične dobrú spoluprácu s Čiernohronskou železnicou. Jazda historickými vlakmi v bezprostrednom kontakte s okolitou krajinou je zážitkom, ktorý by sme radi sprostredkovali aj našim mladým cestujúcim. Sme otvorení spolupráci aj s ďalšími neziskovými organizáciami a nadšencami železničnej histórie,“ hovorí Karol Martinček, člen predstavenstva a obchodný riaditeľ ZSSK. „Spoločný lístok je ideálny pre školy alebo letné tábory. Pripravujeme aj ďalšie zľavy pre držiteľov našich zákazníckych preukazov,“ dodáva.

Najvýhodnejší prestup z bežného vlaku ZSSK na Čiernohronskú železnicu je v stanici Chvatimech, ktorá sa nachádza medzi stanicami Podbrezová a Brezno. Nostalgické vlaky Čiernohronskej železnice jazdia do Chvatimechu na objednávku, ktorú záujemcovia môžu podať deň pred plánovanou cestou mailom (jazda.vlakom.chz@remove-this.isternet.sk alebo info@remove-this.slovakrail.sk), telefonicky (048 619 15 00 alebo 18 188) alebo aj na 85 predajných miestach ZSSK.

V Chvatimechu zastavujú osobné vlaky ZSSK na trase Banská Bystrica – Brezno a medzi 1. májom a 30. septembrom aj regionálne expresy Banská Bystrica – Margecany. Regionálny expres odchádza cez víkendy z Banskej Bystrice o 7:39, odchod naspäť z Chvatimechu je o 17:48.

Čiernohronská železnica bola postavená pred prvou svetovou vojnou. Pred likvidáciou, ktorá sa za socializmu stala osudom mnohých úzkokoľajok v bývalom Česko-Slovensku, ju zachránilo úsilie dobrovoľníkov. Prevádzku obnovili v roku 1992 po desiatich rokoch jej obnovy a boja o jej záchranu. V ďalších rokoch sa Čiernohronskej železnici podarilo trať i historický vozový park zveľadiť. V súčasnosti je prístupných 19 kilometrov trate. Nostalgické vlaky ťahajú parné alebo dieselové rušne.

Okrem najdlhšej trasy Čierny Balog - Šánske sú obľúbené aj jazdy z Čierneho Balogu do stanice Vydrovo - Korytárske okolo lesníckeho skanzenu alebo do stanice Dobroč priamo cez dedinské futbalové ihrisko. Medzi Šánskym a Chvatimechom v súčasnosti premávajú vlaky len na objednávku.

Tešíme sa na vás a „Nech to para tlačí“!

Hovorca a riaditeľ odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s.
Tomáš Kováč
, tel.: 02/2029 7015, Rožňavská 1, 832 72 Bratislava 3
e-mail: hovorca@remove-this.slovakrail.sk; kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

- - - -

O Železničnej spoločnosti Slovensko:

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).

ZSSK od polovice decembra 2016 realizuje priemerne 1445 vlakov denne, zastavuje na 697 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po viac než 2800 kilometroch tratí na Slovensku.

Informácie o osobnej železničnej doprave:
Kontaktné centrum 18 188
alebo +421 2448 58 188 (zo zahraničia)
www.slovakrail.sk alebo www.facebook.com/slovakrail, info@remove-this.slovakrail.sk
Aktuálna poloha vlakov: http://tis.zsr.sk/elis/pohybvlaku-iframe

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia