Lúčnica poteší svojím umením na bratislavskej hlavnej stanici pred cestou rýchlikom do Tatier

23.6.2017

  • Umelecký súbor Lúčnica pocestuje z Bratislavy do Tatier vlakom
  • ZSSK pre návštevníkov vystúpenia na Štrbskom Plese posilní zubačku zo Štrby

BRATISLAVA – Slovenská a svetová folklórna legenda – súbor Lúčnica, sa po 30 rokoch predstaví vo Vysokých Tatrách. Tanečníci a speváci budú cestovať v pondelok 31. júla rýchlikom R 609 „Spišan“ (Bratislava hl. st. 13:55 – Žilina 16:45 – Košice 19:52) s príchodom do Štrby o 18:20, odkiaľ pôjdu zubačkou na Štrbské Pleso. Svoje umenie predvedú už na hlavnej stanici v Bratislave aj pred jazdou rýchlikom, v ktorom budú mať vyhradený vozeň.

Ďalšiu krátku ukážku svojho speváckeho-tanečného umenia predvedú aj na stanici Štrbské pleso už 2. augusta okolo 10:00. Následne sa presunie časť súboru aj na Medvedie dni, kde majú pre najmenších pripravenú „Tanečnú školičku Lúčnice“.

Lúčnica si Vysokých Tatrách pripravila bohatý program, ktorý začne už v utorok 1. augusta výstupom súboru na Kriváň a bude pokračovať v stredu spoločným spievaním s podtatranskými folklórnymi skupinami okolo Štrbského Plesa. Vrcholom pobytu takmer 70-ročnej folklórnej legendy v Tatrách bude predstavenie pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese vo štvrtok 3. augusta po 19:00. To najlepšie z repertoáru Lúčnice predvedie takmer celý 50-členný tanečný súbor aj so speváckou skupinou a veľkým orchestrom. Informácie o programe nájdete na stránke US Lúčnica. Vstupenky na podujatie sú dostupné v sieti Ticketportal.

Počas večerného predstavenia posilní ZSSK spoje na ozubnicovej železnici, aby sa uľahčil presun návštevníkov podujatia medzi Štrbským Plesom a záchytným parkoviskom v obci Tatranská Štrba pred začiatkom a po ukončení podujatia. Na cestovanie zubačkou môžu cestujúci využiť rôzne druhy lístkov, ktoré si treba zabezpečiť ešte pred nástupom do vlaku.

Podrobné informácie o cestovaní tatranskými železnicami nájdete na webe ZSSK.

Hovorca a riaditeľ odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s.
Tomáš Kováč
, tel.: 02/2029 7015, 0904/875 396, Rožňavská 1, 832 72 Bratislava 3
e-mail:
hovorca@remove-this.slovakrail.sk; kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

* * * *

O Železničnej spoločnosti Slovensko:
Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK)
zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia). 

ZSSK realizuje priemerne 1450 vlakov denne, zastavuje na 697 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po viac než 2800 kilometroch tratí na Slovensku.

Informácie o osobnej železničnej doprave:
Kontaktné centrum 18 188
, alebo +421 2448 58 188 (zo zahraničia)
www.slovakrail.sk alebo www.facebook.com/slovakrail, info@remove-this.slovakrail.sk
Aktuálna poloha vlakov: http://tis.zsr.sk/elis/pohybvlaku-iframe

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia