Ideme vlakom na Pohodu 2018

2.7.2018

  • Mimoriadnymi rýchlikmi sa do Trenčína dopravíte v pohode a ekologicky

  • Vo festivalovom vlaku z Košíc zábavu naštartuje S Hudbou Vesmírnou aj DJ

  • So spiatočným lístkom na špeciálne vlaky môžete ušetriť až 54 % z bežnej ceny

BRATISLAVA - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) je už piatykrát partnerom a oficiálnym dopravcom Pohody. Najväčší slovenský hudobný festival, ktorý sa uskutoční na letisku v Trenčíne v termíne 5. – 8. júla 2018, opäť ponúka návštevníkom bohatý program.

Celkovo budú vypravené štyri mimoriadne festivalové vlaky. V deň začiatku Pohody pôjde jeden rýchlik z metropoly východu a druhý vlak bude vypravený z hlavného mesta. Návštevníkom festivalu, ktorí sa vo štvrtok 5. júla povezú do Trenčína špeciálnym vlakom z Košíc, náladu spríjemní a atmosféru v párty vozni rozprúdi svojím vystúpením kapela S Hudbou Vesmírnou i DJ. V nedeľu 8. júla sa hudobní nadšenci odvezú späť domov znova dvomi vlakmi (jeden vlak do Bratislavy, jeden do Košíc). Okrem pohodlnej a ekologickej dopravy má však národný dopravca pre návštevníkov Pohody aj ďalšie zaujímavé ponuky.

V stánku ZSSK si ľahko a jednoducho zakúpite cestovný lístok aj miestenku. V piatok 6. júla budú dokonca lístky predávať priamo ambasádori kampane Ideme vlakom – Dominika, Marek a Sorizzo, ktorí budú mať v stánku aj autogramiádu. Festivalový vláčik zasa zabezpečí rýchly pohyb po areáli cez päť zastávok s názvami slovenských miest (Bratislava, Trnava, Žilina, Poprad, Košice), pričom na zastávkach nebudú chýbať retro sedačky. Každý, kto sa zastaví v stánku národného dopravcu, si okrem oddychu v chill-outových zónach navyše bude môcť premiérovo vyskúšať inovovanú verziu e-shopu a mobilnej aplikácie, ktorá bude pre verejnosť dostupná už na jeseň.

„Národný dopravca už piaty rok aktívne podporuje najväčší letný festival. Na Pohodu vás mimoriadne rýchliky dopravia jednoducho a ekologicky a vďaka festivalovému vláčiku ZSSK sa po areáli trenčianskeho letiska môžete pohybovať rýchlejšie či bez toho, aby vás boleli nohy. Som veľmi rád, že sa partnersky spolupodieľame na festivale, ktorý spája hudbu s umením, dáva priestor rôznym hudobným žánrom a vyzýva k tolerancii kultúr,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Predpredaj cestovných lístkov na mimoriadne vlaky je spustený už od 18. júna, pričom cestovné je ešte výhodnejšie a ušetriť môžete 28 – 54 % z bežnej ceny. Za spiatočný lístok do Trenčína zaplatia fanúšikovia festivalu z Košíc a Kysaku 12,90 €, z Popradu-Tatier a Spišskej Novej Vsi 10,90 € a z Liptovského Mikuláša, Ružomberka a Bratislavy 8,90 €. Lístky platia iba v týchto mimoriadnych vlakoch (nie je možné ich použiť v iných vlakoch a v mimoriadnych vlakoch nie je možné použiť iné lístky), pričom ZSSK garantuje všetkým cestujúcim miesto na sedenie – každý z vlakov ponúka spolu 350 miest v 2. triede. Lístky na špeciálne festivalové vlaky si môžete zakúpiť na predajných miestach ZSSK alebo v sieti Ticketportal. Nástup do špeciálnych vlakov bude koordinovaný a v čase príchodu a odchodu týchto rýchlikov bude zároveň posilnená kyvadlová doprava zo stanice na letisko v Trenčíne.

Cestovné poriadky festivalových vlakov:


Pohoda, ktorá sa pravidelne koná počas druhého júlového víkendu na letisku v Trenčíne, ponúka návštevníkom pestrú paletu umelcov naprieč celým spektrom hudobných žánrov. Na tohtoročnom 22. ročníku sa predstavia napríklad legendy elektronickej hudby The Chemical Brothers (GB), jazzman Jamie Cullum (GB), najvýraznejší predstaviteľ reggae Ziggy Marley (JA), výnimočné projekty Jana Kirschner Komorne (SK) či Billy Barman a dievčatá zo SĽUK-u (SK), ska-rocková kapela Bazzookas (NL), thrash-grind-crust multižánrové trio Čad (SK), špičkoví muzikanti z Československej filharmónie (SK/CZ), ktorí sa v čase stého výročia založenia spoločnej republiky spojili, aby interpretovali vrcholné diela skladateľov z oboch krajín, a mnoho ďalších.

 

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
odbor komunikácie

Rožňavská 1 | 832 72 Bratislava 3 | Slovenská republika
tel.: +421220297015 | mobil: +421904875396
e-mail: 
hovorca@remove-this.slovakrail.sk | kovac.tomas@remove-this.slovakrail.sk

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).  

ZSSK od 10. júna 2018 realizuje priemerne 1497 vlakov denne, z toho 221 diaľkových vlakov a 1276 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje na 698 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2835 kilometroch tratí na Slovensku.

Aktuality

^ Hore

Vyhľadanie spojenia

Vyhľadanie spojenia